reklamı kapat

POPÜLER

TP-LINK Talon AD7200

TP-LINK’ten 802.11ad standardına destek veren dünyanın ilk router’ı

TP-LINK, nesnelerin interneti kavramına yönelik geliştirdiği akıllı ev çözümlerini CES 2016’da tanıttı. Bir süredir nesnelerin interneti kavramı ve buna uygun teknolojilere yatırım yapan şirketin duyurduğu yeni cihazlar arasında akıllı ev yönlendiricisi ve dünyanın ilk çok-bantlı AD destekli yönlendiricisi yer alıyor.

TP-LINK SR20

TP-LINK SR20


TP-LINK’in Wi-Fi teknolojisinin yanı sıra ZigBee ve Z-Wave teknolojilerini destekleyen, çok yüksek bağlantı hızlarına sahip, dokunmatik ekranlı yeni akıllı ev yönlendiricisi SR20, akıllı evi yönetmeyi sağlıyor. Akıllı evde bulunan tüm cihazları yönetebilen SR20 ile güvenlik kameraları ayarlanabiliyor ve Wi-Fi ampuller, akıllı prizler, akıllı anahtarlar her yerden yönetilebiliyor. AC1900 seviyesi kablosuz hızlara destek veren cihaz, 4K video indirme, online oyun oynama gibi yüksek bant genişliği gerektiren uygulamalarda kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

TP-LINK Talon AD7200

TP-LINK Talon AD7200


TP-LINK’in duyurusunu gerçekleştirdiği bir diğer cihaz ise 802.11ad standardına sahip ilk ürün olan Talon AD7200 oldu. Kablosuz ağ alanında yepyeni bir standard olan ve özellikle IoT için birçok cihazı yüksek hızlarda haberleştirmek üzere tasarlanan 802.11ad standardına destek veren router, dünyanın ilk çok-bantlı AD destekli router’ı olma özelliğini taşıyor. 60 GHz bandında 4,6 Gbps’ye kadar kablosuz hızlara ulaşabilen router, bin adet fotoğrafı sadece 5 saniye içinde depolama cihazına aktarabiliyor. Henüz satışa sunulmayan ve CES’de sergilenecek bu ürünün 2016 yılı içinde satışa sunulması planlanıyor.

YORUMLAR