reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link Archer AX11000

TP-Link’ten Wi-Fi 6’lı oyun yönlendiricisi: Archer AX11000

TP-Link, oyun tutkunları için geliştirdiği yeni yönlendiricisi TP-Link Archer AX11000 modelini Türkiye’de satışa sundu. Üst düzey amiral gemisi akıllı telefonlarda karşımıza çıkan Wi-Fi 6 teknolojisine destek veren cihaz, 10 Gbps’nin üzerinde Wi-Fi hızlarına ulaşabiliyor.

Geliştirilen yeni yönlendirici sayesinde daha yüksek hızda oyun oynanabiliyor. Oyunseverler yeni yönlendirici sayesinde en düşük Wi-Fi gecikme süresinden yararlanabiliyor. Oyun Hızlandırıcı özelliği, oyun akışlarını otomatik olarak algılayıp iyileştirmeyi sağlıyor. Ayrıca ince ayarlı kullanıcı arayüzü sayesinde oyun istatistiklerini görmek, gerçek zamanlı gecikmeyi, oyun süresini ve sistem kullanım bilgilerini edinmek mümkün. Wi-Fi 6 destekli yeni oyun yönlendiricisinde yer alan iki adet 5 GHz’lık banttan biri oyun bandı olarak ayrılıyor ve oyun oynanan cihazlar bu banda yönlendiriliyor. TP-Link Archer AX11000’de 1.8 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci yer alıyor. Ana işlemcinin yanı sıra yönlendiricide üç adet yardımcı işlemci ve 1 GB RAM bulunuyor.

TP-Link imzalı yeni oyun yönlendiricisi farklı bağlantı tiplerini destekliyor. Cihaz üzerinde 1 adet 2.5G WAN, 8 adet 1G LAN girişinin yanı sıra hem USB A hem de USB C 3.0 bağlantı noktaları yer alıyor. IPv6, VPN gibi özelliklere sahip olan yönlendirici Amazon Alexa ve IFTTT desteği sayesinde ses ile de yönetilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link Archer AX11000 satış fiyatı ne kadar?

Türkiye’de piyasaya sunulan yönlendiricinin satış fiyatı ise KDV dahil 569 dolar.

Özellikleriyle fark yaratan powerbank: Flash