reklamı kapat

POPÜLER

Archer VR2600

Archer VR2600

Archer VR600

Archer VR600

TP-LINK’ten fiber destekli iki yeni modem

TP-LINK, fiber destekli iki yeni VDSL modemini satışa sundu. TP-LINK’in yeni modemlerinden Archer VR600 fiyat ve performansıyla, Archer VR2600 ise başta online oyunseverler olmak üzere yüksek performansıyla dikkat çekiyor. Toplamda 1,6 Gbps kablosuz hızlara ulaşabilen (2,4 GHz bandında 300 Mbps; 5 GHz bandında ise 1.300 Mbps kablosuz hız) Archer VR600 ADSL2+ teknolojisinden beş kat daha hızlı olan VDSL2 teknolojisine sahip. Kablosuz yönlendirici (router) özelliği de sunan modem, EWAN bağlantı noktası sayesinde Ethernet kablosu ile farklı cihazlara ya da ve fiber modemlere bağlanabiliyor.

Cihaz üzerinde yer alan dört adet Gigabit Ethernet bağlantı noktası, standart Ethernet’ten 10 kat daha hızlı bağlantı sağlıyor. Archer VR600’de buna ek olarak iki adet USB girişi de mevcut. Üç adet yüksek performanslı antenle birlikte gelen Archer VR600 bu sayede daha geniş bir Wi-Fi ağı oluşturabiliyor. Hüzmeleme (beamforming) teknolojisi sayesinde kablosuz cihazların yerini otomatik olarak algılayan modem, Wi-Fi sinyalini alıcının olduğu bölgeye yoğunlaştırıp yüksek verimlilikte bağlantı oluşturuyor. TP-LINK’in Tether uygulamasıyla uyumlu şekilde çalışan modemin Türkiye satış fiyatı ise 399 TL.

TP-LINK satışa sunduğu diğer VDSL modem/router olan Archer VR2600 ise yüksek performansıyla göze çarpıyor. MU-MIMO teknolojisi sayesinde daha hızlı Wi-Fi performansı sergileyen modem, hem 2,4 GHz hem de 5 GHz bandına destek veriyor. 4-Stream teknolojisi ile kablosuz veri aktarım kapasitesini artıran Archer VR2600, 100 Mbps’ye kadar VDSL geniş bant hızı sunuyor. VDSL2, ADSL2 ve ADSL dahil tüm standart DSL bağlantılarıyla uyumlu olan modemde Ethernet, WAN ve USB gibi bağlantı noktaları da yer alıyor. 1,4 GHz’lik çift çekirdekli işlemcinin yer aldığı modem, hüzmeleme teknolojisi ile akıllı bir kapsama alanı oluşturuyor. Archer VR2600, 899 TL‘den Türkiye’de satışa sunulmuş durumda.