reklamı kapat

POPÜLER

TP-LINK Archer D50

TP-LINK Archer D50

TP-LINK Archer C50

TP-LINK Archer C50

TP-LINK’ten yüksek hızlı modem ve router

TP-LINK, 802.11ac standardını destekleyen iki yeni cihazını satışa sundu. Archer serisinde yer alan Archer D50 modem/router ve Archer C50 router (yönlendirici), yüksek bağlantı hızlarının yanı sıra farklı bağlantı tipi desteği ile de dikkat çekiyor.

Her iki cihaz da çift kanal desteği ile eşzamanlı olarak 2,4 GHz kanalında 300 Mbps, 5 GHz kanalında ise 867 Mbps kablosuz yüksek hızlara ulaşabiliyor. 802.11n destekli cihazlara kıyasla üç kat daha hızlı kablosuz bağlantı sunabilen Archer D50 ve Archer C50, üzerlerinde bulunan çift kanal destekli iki adet anten ile Wi-Fi sinyallerinin daha geniş bir alana erişmesini de sağlıyor.

Archer D50 ve Archer C50’nin üzerinde USB bağlantı noktası bulunuyor. Bu sayede her iki cihaza de yazıcı gibi cihazlar bağlanabiliyor ve ağa bağlanmaları ve ortak kullanmaları sağlanabiliyor. Ayrıca bu USB girişe bir harici disk takarak FTP sunucu aracılığıyla ev ya da ofis dışındayken de diskteki dosyalara ulaşmak ve paylaşmak mümkün olabiliyor. ADSL desteği sunan Archer D50, üzerinde yer alan Ethernet LAN/WAN girişi sayesinde kablo/fiber modemlere de bağlanabiliyor. Her iki cihazın, akıllı telefonlar üzerinden yönetmeyi sağlayan TP-LINK’in ücretsiz Tether uygulamasına destek verdiğini de söyleyelim.

Archer D50, 68 dolardan, Archer C50 ise 53 dolardan Türkiye’de satışa sunulmuş durumda.