reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link Archer TXE75E

Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 destekli Wi-Fi adaptörü: TP-Link Archer TXE5E

TP-Link, Bluetooth 5.2 teknolojisine sahip yeni bir PCIe adaptörünü tanıttı. TP-Link Archer TXE75E olarak adlandırılan cihaz Bluetooth 5.2 haricinde Wi-Fi 6E özelliğine de destek veriyor. Bu sayede cihaz yüksek hızlara ulaşabiliyor.

Archer TXE5E adaptör yüksek hız gerektiren uygulamalarda kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Wi-Fi 6E teknolojisine destek veren cihaz, 6 GHz bandı sayesinde AR/VR, 8K video gibi tüm uygulamalarda iyi bir performans vadediyor. Adaptör 6 GHz bandında 2.402 Mbps, 5 GHz bandında 2.402 Mbps ve 2.4 GHz bandında ise 574 Mbps kablosuz hızlara sahip. Archer TXE5E PCIe adaptörde Intel WiFi 6E çip seti kullanılıyor. Oyunlarda gecikmeler yüzde 75’e kadar azalıyor.

TP-Link Archer TXE5E, esnek anten yerleşimiyle daha güçlü bağlantı sunuyor. Mıknatıslanmış bir tabana sahip iki adet çok yönlü ve yüksek performanslı anten, PC’lerin mevcut Wi-Fi bağlantı yeteneklerini genişletiyor. Mıknatıslı tabanı masa üstünde herhangi bir yere yerleştirip antenleri istenilen yönlere doğru hareket ettirerek en uygun konum bulunabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link Archer TXE75E Türkiye fiyatı açıklandı mı?

Archer TXE5E’de biraz önce belirttiğimiz gibi Bluetooth 5.2 desteğine sahip. Bu sayede Bluetooth’tan bağlanan kulaklık, klavye gibi cihazlar da yüksek hız ve daha geniş kapsama alanına sahip oluyor. WPA3 desteği sayesinde, daha güvenli şifreleme ve ev ağını siber saldırılara karşı daha korumalı hale getiriyor. Bu ay itibarıyla Türkiye’de satışa sunulacak cihazın Türkiye fiyatı ise henüz açıklanmadı.

İlginizi  çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın