reklamı kapat

POPÜLER

Heyecan yaratan iddia; Alfa Romeo, Giula Coupe ile Formula 1 teknolojisini sokağa taşıyabilir!

Önemli kaynaklar tarafından dile getirilen iddialar Alfa Romeo’nun Formula 1’e dönüşünü çok ciddi bir hamle ile kutlayabileceğine işaret ediyor.

Alfa Romeo‘nun Ferrari ile ortaklığa giderek bizlere hediye ettiği son jenerasyon modellerinden birisi olan Giulia, BMW M5 başta olmak üzere sınıfta yer alan rekabete çok keyifli bir standart getirdi. Alfa’nın o özlediğimiz yarışçı genlerini geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yeni dönemde de başarılı şekilde taşıyan bu canavara kısa süre sonra SUV sınıfındaki kardeşi Stelvio da dahil oldu. QV versiyonunda kullanılan 2,9 litrelik makinesi maksimumda 510 beygir güç üreten Giula için ortaya çıkan yeni bir iddia, Alfistilerin “tansiyon haplarına” yönelmesine sebep oldu. Autocar’da yer alan habere göre bu yıl uzun bir aradan sonra Formula 1’e dönen Alfa, aracın coupe versiyonunu bu dönüşün kutlaması olarak görüyor. Masanın üzerinde görülen plan ise modelde Formula 1 araçlarında gördüğümüz ERS, yani enerji geri kazanımı teknolojisine yer verilmesi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tahmini değerler

Ortaya atılan iddialara göre marka mühendislerinin planlamaları iki motor versiyonu üzerine devam ediyor. Bunlardan ilki 276 beygir güç üreten 2.0 litrelik turbo benzinli makine. İkincisi ise bizim de ilk aklımıza olan ve Giulia Quadrifoglio’da sunulan Ferrari imzasını taşıyan motor. Bu motorlara yapılacak olan işlemlerin ardından beklentiler üzerinden şekillenen ilk değerler ise çok ciddi oranda artmış durumda. Her iddialar doğru olursa bizleri baz versiyonda 345, üst versiyonda ise 641 beygirlik Giulia Coupe versiyonları bekliyor. Bu da Ferrari 488 ailesi ile arada sadece 20-30 beygir gibi bir fark kalacağı anlamına geliyor. Araçlarla ilgili ortaya atılan son iddia ise beraberlerinde Sprint veya GTV rozetlerini de getirebilecekleri yönünde. Kısa süre içerisinde resmi kaynaklardan açıklamalarla netliğe kavuşmasını beklediğimiz süreçle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.