reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo yeni bir Giulia versiyonuyla Cenevre yolunda

Giulia’ya olan ilgiden memnun olan Alfa, meraklılarını sevindirecek bir versiyonla aileyi zenginleştirecek gibi gözüküyor.

Giulia’nın ardından Stelvio ile birlikte satış rakamlarında ivmelenmeye geçen Alfa’da Ar-Ge çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Özellikle tasarımıyla sınıfında birçok rakibinin önüne geçen Giulia’ya olan ilgiden fazlasıyla memnun olan ve QV donanımın ardından standart donanım seçenekleriyle de kullanıcılarla buluşturacak olan markanın yeni bir versiyonu aileye eklemeye hazırlandığı söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde FIAT-Chrysler grubuna dahilinde üretim hayatına devam eden Alfa’nın Maserati ile birlikte satışa çıkabileceği ifade edilmiş lakin bu süreç henüz somut adımlarla karşımıza çıkmamıştı.


Tanıtıldığı ilk günden beri sadece sedan versiyona sahip olan Giulia’nın bu tasarım ve teknik değerlerle birlikte kesinlikle sport coupe versiyonunun da aileye eklenmesi gerektiği, gerek sevenleri gerek çevrelerce dile getiriliyordu. Özellikle Mercedes, BMW ve Audi gibi rakiplerin bu seçeneklerle de kullanıcılara opsiyon olması ve genel görüşe kayıtsız kalamayan Alfa Romeo’nun beklentileri boşa çıkarmayarak iki kapı sport coupe Giulia ile Cenevre Otomobil Fuarı‘nda kullanıcılarla buluşacağı ifade ediliyor. Teknik anlamda Quadrifoglio donanımında sunulan ve 510 beygir güç, 600 Nm tork üreten 2.9 litrelik twinTurbo V6 motorla aynı değerleri paylaşacağı söylenen coupe versiyonun ne gibi farklılıkları beraberinde getireceğini organizasyonda daha net görme şansına sahip olacağız. Coupe versiyonla birlikte Alfa Romeo’nun geçtiğimiz süreçte sport wagon Giulia üzerinde de düşündüğü haberlerini de sizlerle paylaşmıştık. Henüz bu cephe herhangi bir hareketlilik yaşanmazken, Alfa’nın bizi şaşırtmaması için de hiçbir neden yok.

İLGİLİ HABERLER