reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Toyota Supra

Filo fiyatına; yeni Toyota Supra Türkiye sınırından girdi

Uzun süren bekleyiş sürecinin ardından Türkiye pazarına Limited versiyonu üzerinden özel bir işletme tarafından getirilen yeni Toyota Supra için belirlenen fiyat meraklılarını üzebilir.

90’lı yıllardaki efsane isimlerden birisi olan Toyota Supra, yepyeni jenerasyonu üzerinden yaklaşık 1,5 yıldır asfalt üzerinde karşımıza çıkıyor. Tasarım noktasında sevilen eski nesline benzememesinden ötürü hayranları tarafından eleştiriye uğrasa da satış adetlerinde başarı yakalayan yeni model geçtiğimiz günlerde model yılın güncellemeye gidilerek de karşımıza çıkarılmıştı. 2021 model yılıyla gelen ufak farklılıkların üzerinden geçen Toyota’nın var olan ilgiden memnun olduğunu söylemek mümkün. Yeni Toyota Supra için Türkiye’deki meraklıları için de bekleyiş süreci sona erdi diyebiliriz. Henüz markanın resmi kaynaklarından bir adım atılmasa da İstanbul’da yer alan özel bir işletme, aracın Avrupa versiyonunu satışa sunuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Toyota Supra Türkiye fiyatı dudak uçuklatıyor

BMW kaynaklı 3.0 litrelik turbo altı silindir motorun kullanıldığı Limited paketi üzerinden karşımıza çıkan Supra için vergilerle birlikte ütopik bir etiket fiyatı ortaya çıkıyor. Paylaşılan ilan detaylarına baktığımızda, Supra’nın 1 milyon 350 bin TL gibi bir etiketle satışa sunulduğunu görüyoruz. 335 beygirlik yeni Supra’nın bu paket üzerinden saatte 100 kilometre hıza 4,1 saniyede ulaşabildiğini biliyoruz. Sekiz vitesli otomatik şanzımanla gelen otomobilde adaptif değişken bir süspansiyon sistemi gibi özellikle viraj dinamiklerini yukarıya çeken bir altyapı sistemi var. 50:50 ağırlık dağılımıyla da fark yaratan Supra’nın BMW ortaklığıyla hayata geçirildiğini de belirtmede geçmeyelim. Daha fazla merak ettiğiniz bilgiye ve ilanın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni Toyota Supra’nın motor sesine kulak verin