reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Supra

Toyota Supra GRMN için heyecanlandıran BMW M3 iddiası

Kısa süre önce yeni model yılıyla karşımıza çıkarılan Toyota Supra, GRMN paketiyle birlikte elde etme olasılığı olan M3 motoruyla performansını yeni bir boyuta taşıyabilir.

Konsept sürecinden seri üretime taşınmasıyla birlikte bir efsanenin modern dünyadaki devamlılığını sürdüren Toyota Supra için belkide en çok tartışılan nokta performans oldu. Gerçekleştirilen ortaklığın ardından yeni jenerasyon BMW Z4 ile benzer altyapı dinamikleri üzerine kurulan yeni jenerasyon, markanın kendi yaptığı mühendislik çalışmalarıyla daha çok virajlarda karaktersitk bir deneyim vadediyor. Kıvraklığın o ilk andan itibaren beklenen performans verileriyle birleşmesini beklediğimiz noktası ise GRMN versiyonu ile atılacak gibi. Japonya merkezli olarak servis edilen ve kısa sürede dünya basınında yer bulan detaylarda Supra’ GRMN’in yeni BMW M3 ve M4 ile aynı güç aktarma organını kullanacağı satırlara yansıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Supra GRMN, motor ile birlikte diğer altyapı elemanlarıyla da fark yaratacak

Ülkenin önemli kaynaklarından birisi olan Best Car tarafından gündeme getirilen iddialarda, yeni M3 ve M4 tarafından kullanılacak olan (ve zaten X3 M ve X4 M tarafından kullanılan) yeni 3.0 litrelik çift turbo altı silindir makinenin GRMN versiyonu için ciddi şekilde düşünüldüğünü görüyoruz. Eğer bu durum hayata geçirilirse otomobil, 512 beygir güce ve 608 Nm torka sahip olacak. Halihazırda satışta olan Supra’nın yine BMW kaynaklı 3.0 litrelik altı silindirli makine üzerinden 382 beygir güce ve 499 Nm torka sahip olduğunu düşündüğümüzde, aradaki deneyim farkının hissedilir oranda olacağı aşikar. Elbette yeni motorla birlikte aktarma organında da revizyonlar Supra’yı bekliyor olacak. Mevcut Supra’nın standart sekiz vitesli şanzımanın, olası entegrasyonla yedi kademeli çift kavrama ile değiştirilmesi de yine olası senaryolar arasında. Supra GRMN’in ne zaman hayata geçirileceği belli olmadığı, sürecin önümüzdeki 3 yıllık periyoda kadar uzayabileceği de kaynaklarda karşımıza çıkan detaylar arasında.

İlgili video

Jimny tanıtımı