reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Toyota Supra

Yeni Toyota Supra, kulakların pasını silen motor sesiyle heyecanı artıyor [Video]

Ocak ayının ilk haftasıyla birlikte tanıtım sürecinin son adımlarını göreceğimiz Toyota Supra, ilk kez motor sesiyle karşımıza çıkıyor.

Advertisement

Detroit Otomobil Fuarı kapsamında uzun süredir beklenen tanıtım etkinliğiyle tüm dünyanın karşısına çıkacak olan Toyota Supra, artık resmi kaynaklardan gelen parçalarla da geri sayımını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde tek karelik sızıntı görseliyle gündeme gelen yeni jenerasyon ilk olarak beraberinde altı silindirli motoru getirecek. Teknik özellik konusunda büyük bir bölümü netlik kazananan otomobilden gelen yeni paylaşımla birlikte, canavarın sesini ilk kez duyma şansına erişiyoruz. Performans konusunda ilk adımda “acaba daha iyi olabilir mi?” sorusunu getirse de, ses konusunda iştah kabartacağına hiç şüphe yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netleşmeyi bekleyenler

Geliştirme sürecinin BMW ile yürütülmesinden ötürü rakamsal verilerinin ilk andan itibaren kendisini belli ettiği Supra’nın giriş seviyesinde dört silindirli turbo motorun 260 beygir seviyelerinde güç üretmesini bekliyoruz. Paylaşılan videoda sesini duyduğumuz 3.0 litrelik altı silindirli makineninse 382 beygir güç ve 500 Nm tork değerlerini üretmesi, henüz resmiyet kazanmasa da detaylar arasında karşımıza çıkıyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri yeni jenerasyonla ilgili duyacağının ilk resmi “müzikal” ile baş başa bırakalım.