reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2019 Toyota Supra

Macera artık başlıyor; 2019 Toyota Supra ilk kez karşımızda

Dünya prömiyerinin Amerika’da yapılmasını beklediğimiz 2019 Toyota Supra, sızıntı fotoğrafı üzerinden bekleyenlerine ilk selamını gönderiyor.

Advertisement

Mitsubishi Lancer‘ın üretimden kaldırılması, Eclipse adının Cross eklemeyle SUV’ye dönüştürülmesi gibi gelişmelerle üzüldüğümüz süreç, bizlere Toyota Supra gibi önemli bir ismin dönüşünü de müjdeledi. FT-1 konseptiyle bir anlamda ilk gösterimini yaptığı yeni jenerasyonun tanıtımını bir türlü sonuca bağlayamayan Toyota, otomobille ilgili attığı son iki adımı seri üretime geçiş için konseptler üzerine oluşturdu. Artık önümüzdeki ay içerisinde düzenlenecek olan Detroit Otomobil Fuarı’nda nihai sonuca kavuşturulmasını beklediğimiz bu bilmece, gelen ilk sızıntıyla birlikte meraklılarını sevindirecek detaylar içeriyor. Büyük bir beğeni kazanan FT-1 ile benzerlik gösterecek olan Supra, sürüş dinamikleri konusunda da özgünlük iddiasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beklenen detaylar

SupraMKV kaynaklı olarak paylaşılan tek karelik fotoğraf, aslında Supra ile ilgili bu zamana kadar beklediğimiz çizgilerin tamamını içeriyor. Prototip versiyonundaki çizgilerin herhangi bir değişime uğratılmadan aktarıldığı otomobil, tasarım karakteri olarak özgün bir yapıyı barındırıyor. Geliştirme süreci olarak BMW Z4 ile ortak bir programdan doğan Supra’nın sürüş karakteristiği olarak kendisine özgün olacağı, doğrudan Toyota içerisindeki ekip tarafından altı çizilerek ifade ediliyor. İki farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacağı da bu süreçte netleşen Supra’nın 14 Ocak‘ta tüm dünyanın karşısına çıkması bekleniyor. Araçla ilgili düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İlgili video

Toyota Corolla