reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sonunda netleşti; yeni Toyota Supra tanıtımı için geri sayım başlıyor!

Konsept versiyonuyla birlikte gündeme oturan Toyota Supra, nihayet sokaklara çıkacak versiyonuyla İngiltere’de sahne alacak.

Advertisement

Toyota’nın yeni jenerasyon Supra projesi için kullandığımız “yılan hikayesi” benzetmesi, hakkını fazlasıyla vermeye devam ediyor. Uzunca bir süredir devam eden bekleyişin ardından GR ekibiyle birlikte yarış versiyonunu tanıtan marka, yollara çıkacak versiyon içinse hiç de cömert olmadı. Bu zamana kadar hep kamuflajlı şekilde karşımıza çıkan Supra, tanıtım tarihinin bir türlü netleşmemesinden ötürü meraklılarını da üzdü. “Çıktı çıkacak” düşünceleriyle beklediğimiz proje Toyota’nın resmi sosyal medya hesabından gelen duyuruyla birlikte artık sonuca kavuşacak gibi. Eğer Japon üretici karşımıza yeni bir prototip çıkartmaz ise Supra ile Goodwood Hız Festivali‘nde tanışacağız.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Supra A90 koduyla Goodwood Hız Festivali’nde geri dönüyor” notuyla yapılan paylaşımla birlikte yapılan duyuruda yine kamuflajlı bir Supra fotoğrafı karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki hafta içerisinde kapılarını açacak olan organizasyon öncesinde seri üretim versiyonuyla ilgili daha fazla ipuçlarını görmeyi beklediğimiz araçta, geliştirme sürecinin ortak yürütüldüğü BMW’nin imzasını taşıyan 3.0 litrelik altı silindirli makinenin yer alması bekleniyor. 300 beygirin üzerinde bir güç ve 500 Nm’lik torku beraberinde getirecek olan Supra’nın daha yüksek performans sunan GR versiyonu da meraklıları için sonradan ürün gamına dahil edilecek. Fiyatıyla ilgili ilk dedikoduların da gelmeye başladığım modelin yurt dışında 60.000 ile 63.000 dolarlık bir etiket fiyatına sahip olabileceği söyleniyor. Kısa süre içerisinde yeni detaylarla karşımıza çıkması muhtemel olan Supra ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.