reklamı kapat

POPÜLER

belkin

Belkin’den ilk Apple onaylı ve Lightning bağlantılı powerbank

Belkin, ilk Apple onaylı powerbank’ini yurt dışında satışa sundu. BoostCharge Power Bank Lightning 10K adını taşıyan powerbank, özellikle iPhone ve iPad’ler için tasarlanmış durumda.

iOS cihazlarda olduğu gibi Lightning bağlantı noktası üzerinden şarj edilebilen cihaz, iPhone ve iPad ile uyumluluğu garanti etmek için tamamen MFi sertifikasına sahip. Bünyesinde barındırdığı iki adet USB sayesinde powerbank aynı anda iki farklı cihazı şarj edebiliyor. 2.4 amper hızlı şarja, 1 amper ise hızlı şarjdan daha yavaş şarja imkan tanıyor. BoostCharge Power Bank Lightning 10K ile ilgili en büyük sorunu ise yüksek fiyatı. Rakipleri çok daha uygun fiyata taşınabilir şarj cihazları satışa sunarken, Belkin’in powerbank’inin yurt dışındaki satış fiyatı ise yaklaşık 60 dolar. USB-C bağlantı noktasının çok daha kullanışlı bir evrensel kabloyla geldiğini ve Lightning’in sağlayabileceğinden daha hızlı şarj etmeye imkan tanıdığını belirtmekte yarar var.

haber id=”434224″]

Belkin’in yeni powerbank’i Türkiye’de satışa sunulacak mı?

Yurt dışında piyasaya sürülen Belkin taşınabilir şarj cihazının Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

İlgili Video

Mophie’den iPhone X’a özel kablosuz şarj destekli kılıf