reklamı kapat

POPÜLER

Patent görselleri ortaya çıktı, yeni Toyota Supra kokpit detayları sızdı

Önümüzdeki ocak ayı içerisinde örtülerinden tamamen kurtulmasını beklediğimiz yeni Toyota Supra, kokpitiyle Z4’den ayrılıyor.

2019’un girişiyle birlikte nabzını hissetmeye başlayacağımız yeni Toyota Supra için uzun bir süredir bekliyoruz. Altyapı hatta motor kardeşi olan BMW Z4‘ün tanıtılmasının üzerinden geçen zamana rağmen hala net detayları paylaşılmayan otomobil son kez Goodwood Hız Festivali’nde gündeme gelmişti. Organizasyonun ardından projenin içerisinde bulunan mühendis ekibinden Tatsuya Tada’nın açıklamalarıysa, son dönemdeki en net detayları masanın üzerine koymamıza yardımcı oldu. Giriş seviyesinde yer verilecek BMW kaynaklı dört silindirli turbo motorun 260 beygir seviyelerinde Supra’ya entegrasyonuyla ilgili detaylar, 3.0 litrelik altı silindirli makinenin ardından gündemi bir süre meşgul etmişti. Artık tasarım konusunda da bir şeyler beklediğimiz Supra, resmi kaynaklar üzerinden olmasa da bunu sızıntılar üzerinden karşımıza çıkartıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Detaylar şimdilik temelden

SupraMKV kaynaklı olarak lanse edilen detaylara baktığımızda, kuzen Z4’e göre Supra’nın hatırı sayılır farka sahip olduğu görülebiliyor. Bir performans otomobilinden ziyade günlük standart modeli akıllara getirecek sade çizgilerin meydana getirdiği iç dünya, üretim versiyonunda ne denli farklı ambiyans yaratacak bunu hep birlik göreceğiz. Özellikle merkezde konumlandırılacak olan multimedya ekranın dahil edilmesiyle birlikte istenilen etkinin yaratılması da söz konusu olabilir. Maksimumda 380 beygirlik güce sahip olmasını beklediğimiz 2019 Toyota Supra, Detroit Otomobil Fuarı’ndaki etkinliğin ardından asfalta inecek. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.