reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo Stelvio’nun “yeşil cehennem”e çıkan en hızlı SUV rozetini taktığı hız rekoruna ortak olun [Video]

Bu zamana kadar geçirilen testlerden başarılı şekilde çıkmayı başaran Stelvio, bu başarısının dünyanın en zor pistinde kırdığı hız rekoruyla tescilledi.

Bentley‘in Bentayga ile çizdiği sınırlar ile SUV dinamiklerine sahip bir modelin ne gibi limitlere çıkabileceğine şahit olduk. İngiliz üreticinin ardından aynı grup içerisinde yer alan Lamborghini‘nin, Urus ile gireceğini açıkladığı bu sınıfta artık gözler ister istemez Nürburgring‘in o meşhur asfaltında alınacak sonuçlara çevrilmişti. Avrupa’da merkezli devam eden performans SUV rekaberine Stelvio ile iddialı bir giriş yapan Alfa Romeo, Giulia’dan alışık olduğumuz Ferrari motoruna QV versiyonunda yer vermişti. 510 PS güç üreten bu motorla birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 3,9 saniyede tamamlayabilen Stelvio QV’nin erişebildiği maksimum süratse 285 km/s olarak değer tablosuna yansıdı.


Fuarlarda göğsünü gere gere yaptığı tanıtım etkinliklerinin ardından Alfa Romeo’nun yapması gereken geriye tek bir şey kalmıştı; Kağıt üzerinde etkileyici olan bu değerleri geçerliliği olan bir pistte kanıtlamak! Konu böylesine bir durum olduğunda aklınıza gelmesi gereken ilk yer için Almanya yoluna koyulmak gerekiyordu. Bunun farkında olan Alfa Romeo ekibi, Yeşil Cehennem’in yolunu tutarak geriye kalan son sınavı vermek için hazırlıklarını tamamladı. Gerçekleştirilen test sonucundaysa Alfa Romeo Stelvio QV, Nürburgring hız rekorunu 7 dakika 51 saniye ve 7 saliseyle kırarak, dünyanın en hızlı seri üretim SUV modeli rozetini takmaya hak kazandı. Tüm bu detayların ardındansa bizlere arkamıza yaslanıp bu heyecanı yaşamak kaldı. İyi seyirler…

VİDEO