reklamı kapat

POPÜLER

2020 Afa Romeo Giulia
Alfa Romeo

Performans rozeti de yeni yıla girdi; karşınızda yeni Alfa Romeo Giulia ve Stelvio Quadrifoglio

2020 model yıllarına kavuşan Alfa Romeo Giulia ve Stelvio Quadrifoglio, makyaj niteliğindeki iyileştirmelerle yola devam ediyor.

Giulia ve Stelvio’nun Alfa Romeo tarafından uzun süredir beklenen çıkışı yakalama konusunda kilit rol üstlendiğini göz ardı etmek mümkün değil. Grafiği sürekli yükselişte olan SUV sınıfına Stelvio’yu süren İtalyan üreticinin binek sınıftaki yeni yüzü ise Giulia oldu. Ferrari merkezli motoru sayesinde performans noktalarıyla fazlasıyla ilgi çekici olan bu modeller, tasarımlarıyla da yine o bildiğimiz nabız yükseltme görevini başarıyla tamamladı. Kısa süre önce ailenin standart versiyonlarını 2020 model yılı için makyajlayan Alfa, şimdi de bunu Quadrifoglio paketleri için hayata geçiriyor. 2020 model yılıyla gelen Alfa Romeo Giulia ve Stelvio Quadrifoglio, daha çok tasarım ve donanım kısımlarındaki değişimlerle fark yaratacak.

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio Quadrifoglio

İlk önce kaputun altındaki yapılmayan değişikliklerden bahsedelim. Evet, doğru! Alfa yeni model yılıyla birlikte modellerin 2.9 litrelik çift turbo V6 motorkarında herhangi bir iyileştirmeye gitmemeyi tercih etmiş. Bu da 510 PS güç ve 600 Nm tork değerlerinin dört tekerlekten çekişli altyapı üzerinden yere aktarılışının devam ettiği anlamına geliyor. Yine her iki model de standart olarak Alfa Aktif Tork Vektör sistemi ve sekiz ileri otomatik şanzımana karşımıza çıkıyor. Egzoz sistemin de ise opsiyonel olarak Akrapovic imzalı titanyum paketi tercih etmek mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Değişim olarak nitelendirebileceğimiz parçalar ise bizleri yeni LED arka stoplar ve ön ızgarada karşımıza çıkıyor. Jant seçenekleri ve Mopar tarafından sunulacak opsiyonel parçalar da yenilenenler arasında. Giulia Quadrifoglio ve Stelvio Quadrifoglio’nun yeni deri direksiyon simidi ve vites çubuğu, güncellenmiş orta konsol ile kokpitte farkını hissedeceğimiz ilk parçalar arasında. Bunlara ek olarak, ek ücret karşılığında karbon Sparco koltuklar ve Alcantara döşemeleri de araçlara ekletmek mümkün olacak. Konsolun merkezinde yer alan 8,8 inç merkezi dokunmatik ekranı açanlar da karşısında yenilenmiş bir arayüz bulacak.

Alfa Romeo

Araçlar elektronik destek açısından da ileriye taşınmış durumda. Yapılan eklemelerle birlikte artık Seviye 2 otonom sürüş teknolojisinden bahsetmek mümkün. Burada; Şeritte Tutma Asistanı, Aktif Kör Nokta Yardımı, Aktif Hız Sabitleyici, Trafik İşareti Tanıma, Akıllı Hız Kontrolü ve Sürücü Dikkat Yardımı doğrudan deneyime etki edecekler arasında. Yenilenmiş Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ve Stelvio Quadrifoglio bu yaz Avrupa’da satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu