reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo

Başarı üstüne başarı; Alfa Romeo Giulia için yeni ödül geldi

Bu yıl 29’uncu kez düzenlenen Sport Auto ödüllerde 15 bin 400’ün üzerinde okuyucu, Alfa Romeo Giulia‘ya önemli bir ödül kazandırdı.

Alfa Romeo Giulia, almış olduğu ödüllerle başarısı taçlandırmaya devam ediyor. Sportif sedan Giulia, “Sport Auto Ödülleri” yarışmasının üç kategorisinde birincilikle ödüllendirildi. Önceki yıllarda da Alfa Romeo Giulia’ya ödül veren Sport Auto dergisi okuyucuları arasında en popüler otomobillerden biri olan Giulia Veloce, 280 HP 2.0 litrelik motoruyla “75 Bin Euro’nun altındaki seri üretim sedan/station wagon otomobiller” kategorisinde birinci seçildi.

Giulia Quadrifoglio “100 Bin Euro’nun altındaki seri üretim sedan/station wagon otomobiller” kategorisinde en iyi ithal otomobil olarak üst üste beşinci kez birinci oldu. Alfa Romeo Giulia GTAm ise “100 Bin Euro’nun üzerindeki seri üretim sedan/station wagon otomobiller” kategorisinde en iyi ithal otomobil seçildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alfa Romeo Giulia, Formula 1 genleri taşıyor

500 adet üretilen ve 1965 Giulia Sprint GTA’ya gönderme yapan Giulia GTA, Quadrifoglio versiyonuna kıyasla 100 kg’a kadar daha hafif bir yapı ortaya koyuyor ve 540 HP’lik 2.9 V6 Bi-Turbo motoru litre başına 187 HP ile sınıfının en iyi güç değerlerinden birine imza atıyor. Ayrıca hem pistteki tur süresi ve hızlanma açısından olağanüstü bir performans sergiliyor ve Sauber Engineering ile olan sinerjiyi yansıtan Formula 1 teknolojisiyle gelişmiş aerodinami seviyesi sunuyor.

İlginizi çekebilir