reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Facebook Tesla SpaceX

Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in Facebook hesaplarını kapattı!

Sosyal medya devi Facebook‘un başını oldukça ağrıtan Cambridge Analytica skandalına tepkiler çığ gibi büyüyor. Bunun için başlatılan “Facebook’u Sil” kampanyasına katılan son isim ise Elon Musk oldu.

Twitter’dan gelen bildirimlere kayıtsız kalmayan Elon Musk, kullanıcılara yapacağını söyledi ve kısa süre sonra milyonlarca takipçiye sahip Tesla ve SpaceX‘in Facebook hesapları kapatıldı. Burada hesapların silinmediği sadece gizlediği söylenirken, Musk Instagram hesabını ise kapatmayacağını belirtti. Facebook’un sahibi olduğu Instagram’ı aktif olarak kullanan ve onu biraz daha bağımsız gören CEO, gerçekten çok ciddi bir adım atmış görünüyor. Platform üzerinden reklam yapmadıklarını belirten ve bu yüzden “umrumda değil” diyen Elon Musk, bu adımıyla tüm medyanın en üst sıralarında yer alıyor. Hatta kapıların kapandığı platformda bile şu an en çok Musk konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook ve Cambridge Analytica skandalı

Son günlerde gündemden düşmeyen bu skandal, daha da gündemde kalacak gibi görünüyor. Kullanıcıların dava açmaya başladığı şirket, şimdiye kadar gördüğü en büyük problem ile karşı karşıya görünüyor. Olayın merkezinde Cambridge Analytica‘nin 50 milyondan fazla kişinin kişisel bilgilerine habersiz olarak ulaşması yer alıyor. Bu verileri kullanarak Amerika Birleşik Devletleri seçimlerinde özelleştirilmiş propaganda çalışmaları yapıldığı belirtiliyor ve olayın nasıl devam edeceği büyük merak uyandırıyor. Konu hakkında özür dileyen CEO Mark Zuckerberg, henüz tatmin edici bir adım atmıyor. Kişilerin benzer sızıntılardan korunmak adına ya Facebook’u tamamen silmesi ya da “Platform” sistemini kapatması öneriliyor.

İlgili Video

Instagram’ın yeni özelliklerinden