reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için memnun edecek akış değişikliği

Popüler sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz yıllarda kronolojik akış sistemini değiştirmiş ve bunun için kullanıcılardan çok tepki almıştı. Bu konuda geçtiğimiz gün bir açıklama yapan ve eskiye dönmeyeceğini belirten şirket, en azından süreçte bir güncellemeye gitti.

Hatırlarsınız daha önce takip ettiğiniz hesaplardan gelen fotoğraf ile videoları zamana göre sıralandıran Instagram, yeni süreçte sıralamayı ilginizi çekebilecek içerikler çerçevesinde değiştirdi. Bu değişikliği kişilerin birçok içeriği kaçırdığını belirterek yapan şirket, burada özel bir algoritmayı devreye aldı. İşte bu algoritma için bugün yeni güncelleme yapıldı. Buna göre platform artık yeni yüklenen fotoğrafları en yukarıda çıkartacak ve böylece içerik akışı biraz daha eskiye yakın hale gelecek. Elbette halen istenene zamana göre sıralamayı sunmayan şirket, yine de güzel bir adım atmış gibi duruyor. Bu arada akış yenilendiği zaman otomatik olarak üste çıkılması sorunu da çözülüyor. Bunun için uygulamaya “yeni içerik” butonu ekleniyor ve böylece süreç kişilerin seçimine bırakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram akış için tepkilerin farkında

Özellikle kullanıcılara geriye dönme şansı vermediği için eleştirilen şirket, bu tepkileri azaltmak adına çalışıyor. İlerleyen aylarda akış sürecini daha da iyi hale getireceklerini söyleyen firma, en azından bazı adımlar atıyor. Ancak bunları da yetersiz bulanlar ve kronolojik sıralamayı geri isteyen milyonlarca kişi bulunuyor.

İlgili Video

Google’ın yeni uygulamasını gördünüz mü?