reklamı kapat

POPÜLER

Richard Browning Iron Man
Richard Browning Iron Man
Richard Browning Iron Man
Richard Browning Iron Man

Gerçek Iron Man bu sefer zipline hattında limitleri zorladı [Video]

Gerçek Iron Man olarak nitelendirilen Richard Browning, kendi geliştirdiği jet motorlu kıyafetiyle ilginç bir denemede daha gerçekleştirdi. Avrupa merkezli denemede en uzun zipline hattı kullanıldı.

İngiliz mucit ve girişimci Richard Browning, geliştirdiği “jetpack” benzeri kıyafetiyle zaman zaman gündeme geliyor. Kişisel ulaşım konusunda gerçeğe dönüşmesi en çok istenilen aracı işlevsel hale getiren Browning, bilmeyenler için benzerlerinden farklı olarak vücut ile kontrol edilebilir bir sistem geliştiriyor. Kollarına ve sırtına taktığı ufak jet motorlarıyla havada kalabilen mucit, Guinness Dünya Rekoru’nu kırmayı da başarmış bir isim. Bunu saate 52 km hıza çıkarak yapan Browning, ulaştığı seviyeyi daha da artırmak istiyor. İşte bu yüzden North Wales‘de yer alan Zip World‘e giden mucit, burada yer alan Avrupa’nın en uzun zipline hattını kullanarak deneme yapıyor. Kendisini 1.000 beygir güç üreten kıyafetiyle hatta bağlayan (Güvenlik için) adam, yaptığı testte tam 90 km/s hıza çıkmayı başarıyor. Kıyafetin yüksek hızdaki performans durumunu görmek için yapılan test, olumlu sonuçlanmış görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Richard Browning, en büyük hayalinin peşinde

Tasarımı sürekli olarak modernize edilen kişisel uçuş kıyafeti, uzun yıllardır zorlu bir geliştirme aşamasında bulunuyor. Son kullanıcıya ulaşması için önünde büyük bir zaman daha bulunan ürün, hiç askeri tarafla gündeme gelmiyor. Ancak bu alanda da kullanılabileceği belirtilen kıyafet, aslında sadece Browning değil GTA ile büyümüş büyük bir neslin hayalini oluşturuyor.

Video