reklamı kapat

POPÜLER

Jetpack

Richard Browning, Jetpack ile bir askeri gösterim daha yaptı [izle]

Iron Man lakaplı Richard Browning, kısa süre önce Jetpack benzeri özel sistemiyle bir kez daha askeri tarafa yönelik bir gösterim yaptı.

İngiliz mucit ve girişimci Richard Browning, Gravity Industries şirketi altında geliştirdiği “Jetpack” kıyafetiyle bu aralar yine gündemden düşmüyor.

Kişisel ulaşım konusunda gerçeğe dönüşmesi en çok istenilen aracı işlevsel hale getiren Browning, geçtiğimiz hafta “Hollanda Deniz Özel Harekat Kuvvetleri” ile bir ortaklık yapmış ve asker kıyafetiyle gemi çıkarma operasyonuna katılmıştı.

Şimdi buna benzer bir askeri gösterim Kraliyet Deniz Piyadeleri ile birlikte yapıldı. Burada da yine deniz üstü hareketli gemi çıkarması simüle edildi.

Yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz süreçte gemiye herkesten önce hızlıca ulaştığı görülen Browning, eğitimde diğer askerlerin gemiye çıkış yapması için merdiven sarkıtıyor.

Bu tarz çıkartma operasyonlarına zaman zaman sivil amaçlar için de gerek olabiliyor. Biliyorsunuz halen korsanlık faaliyetleri sürüyor ve gemi kaçırmaları zaman zaman gündeme geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Richard Browning ve Jetpack sayesinde uçan asker fikri gerçek olacak

Browning bilmeyenler için benzerlerinden farklı olarak vücut ile kontrol edilebilir bir Jetpack geliştiriyor ve kullanıyor.

Kollarına ve sırtına taktığı ufak jet motorlarıyla havada kalabilen mucit, kıyafeti çıktığı her halka açık gösteride daha stabil hale getiriyor.

Gerçekten oldukça rahat görünen ve güvenli şekilde uçulmasına imkan tanıyan Jetpack, artık gerçek savaş alanlarına girme konusunda hiç olmadığı kadar hazır görünüyor.

Bu Jetpack sistemine ciddi şekilde ilgi duyan birden fazla ülke ordusu bulunuyor. Ayrıca üretilen Jetpack’in ileride silahlı hale getirilmesi de hedefliyor.

Şimdilik iki eli de dolu olan Browning, süreci askeriyeye gerçek anlamda dahil ettiği zaman silah kullanabilir hale gelecektir. Bunun için göz takibi yapabilen otomatik silahların geliştirildiği biliniyor.

İlgili Videolar: