reklamı kapat

POPÜLER

uçan asker

Uçan asker: Yakın geleceğin operasyonları tam da böyle olacak [Video]

Iron Man lakaplı Richard Browning, kısa süre önce bir kez daha askeri tarafa yönelik bir paylaşım yaptı. Uçan asker fikri gerçek oluyor.

İngiliz mucit ve girişimci Richard Browning, Gravity Industries şirketi altında geliştirdiği “jetpack” kıyafetiyle çok uzun zamandır gündeme geliyor.

Kişisel ulaşım konusunda gerçeğe dönüşmesi en çok istenilen aracı işlevsel hale getiren Browning, daha önce da askeri tarafa yönelik gösterimler yapmıştı.

Örneğin geçtiğimiz yıllarda ünlü isim Lympstone Devon’da yer alan İngiltere Kraliyet Komando Eğitim Merkezi‘nin ziyaret etmişti.

Burada komando askerlerin eğitim aldığı alanı uçarak geçen ve ufak bir gösteri yapan Browning, geleceğin “uçan asker” fikrine bir gönderme yapmıştı.

Richard Browning bu sefer “Hollanda Deniz Özel Harekat Kuvvetleri” ile bir ortaklık yaptı ve asker kıyafetiyle gemi çıkarma operasyonuna katıldı.

Hücum bot üzerine konulan özel bir platformdan havalanarak gemiye uçan ve güverteye iniş yapan uçan asker, diğer özel hareket birlikleriyle gemiyi hızlıca kontrol altına alma eğitiminin bir parçası oldu.

Biliyorsunuz modern korsanlar nedeniyle zaman zaman bu tarz operasyonlara gerek olabiliyor. Bunun birçok taze örneği maalesef hafızalardaki yerini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Richard Browning sayesinde uçan asker fikri daha çok dikkat çekmeye başladı

Browning bilmeyenler için benzerlerinden farklı olarak vücut ile kontrol edilebilir bir jetpack geliştiriyor ve kullanıyor. Kollarına ve sırtına taktığı ufak jet motorlarıyla havada kalabilen mucit, kıyafeti çıktığı her halka açık gösteride daha stabil hale getiriyor.

Gerçekten oldukça rahat görünen ve güvenli şekilde uçulmasına imkan tanıyan jetpack, artık gerçek savaş alanlarına girme konusunda hiç olmadığı kadar hazır görünüyor.

Buna jetpack sistemine ciddi şekilde ilgi duyan birden fazla ülke ordusu bulunuyor.