reklamı kapat

POPÜLER

Richard Browning, Jetpack ile NATO

Richard Browning, Jetpack ile NATO eğitimine katıldı [Video]

Iron Man lakaplı ünlü isim Richard Browning, kısa süre önce Jetpack benzeri sistemiyle NATO eğitimine katıldı.

İngiliz mucit ve girişimci Richard Browning, Gravity Industries şirketi altında geliştirdiği Jetpack kıyafetiyle bu aralar yine gündemden düşmüyor. Kişisel ulaşım konusunda gerçeğe dönüşmesi en çok istenilen aracı işlevsel hale getiren Browning, geliştirdiği araç ile sürekli olarak askeri gösterimlere odaklanıyor. Bu aracın en çok buraya uygun olduğunu iyi bilen isim, bu sefer “NATO Mountain Warfare Rescue Exercise” kapsamında gösterim yaptı.

NATO Mountain Warfare Rescue Exercise özelinde yararlı askerlere JetPack ile uçarak hızlı şekilde yardım etme gösterimi yapan Richard Browning, daha önce “Hollanda Deniz Özel Harekât Kuvvetleri” ile bir ortaklık yapmış ve asker kıyafetiyle gemi çıkarma operasyonuna katılmıştı. Daha sonra ise buna benzer bir askeri gösterim Kraliyet Deniz Piyadeleri ile birlikte yapılmıştı. Orada da yine deniz üstü hareketli gemi çıkarması simüle edilmişti.

Browning bilmeyenler için benzerlerinden farklı olarak vücut ile kontrol edilebilir bir Jetpack geliştiriyor ve kullanıyor. Kollarına ve sırtına taktığı ufak jet motorlarıyla havada kalabilen mucit, kıyafeti çıktığı her halka açık gösteride daha stabil hale getiriyor.

Beş jet motoruyla 144 kg kadar kaldırma kuvveti getirdiği aktarılan Jetpack, halen çok uzun süre görevde kalamıyor. Son durumda uçuş mesafesi yaklaşık 5 km olarak açıklanıyor ancak araç üzerinde geliştirme çalışmaları devam ediyor. Bu modelin önümüzdeki 10 yıl içerisinde askeri birliklerin en büyük yardımcılarından olması bekleniyor.

İlgili Videolar:

Bu da ilginizi Çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca