reklamı kapat

POPÜLER

uçan

Geleceğin uçan askerlerine bir bakış daha attırıldı [Video]

Geleceğin uçan askerlerine bir bakış daha attırıldı. Sürecin arkasında Iron Man lakaplı ünlü isim Richard Browning yer alıyor.

Kişisel ulaşım konusunda gerçeğe dönüşmesi en çok istenilen aracı işlevsel hale getiren Richard Browning, geliştirdiği araç ile son yıllarda çok sayıda askeri gösterim gerçekleştirdi. Bu aracın en çok buraya uygun olduğunu iyi bilen isim, Jetpack’ine kıyafetin parçası haline getirilen bir silah dahi entegre etmişti. Browning’in sağ omzu üstüne konumlandırılan silah, direkt olarak kafa hareketleriyle yönlendirilebiliyordu ve bu altyapı sayesinde Browning baktığı yere ateş edebiliyordu. Ellerinde jet motorları olduğundan askeri senaryoda daha farklı bir yol izlemesi çok mümkün olmayan Browning, bu silah sistemini buradaki kısa TikTok videosunda gözler önüne sermişti. Şimdi ise yukarıda izleyebileceğiniz SOF Week Tampa gösterisi ses getirdi. Jetpack’i artık çok daha stabil hale getiren Browning, yeni paylaşılan videoda silahlı Jetpack’i ile gemiden gemiye uçarak geziyor, sistemin ne kadar kullanışlı hale geldiğini bir kez daha gözler önüne seriyor ve bir kez daha gelecek gösterimi yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Browning geliştirdiği sistem ile daha önce “NATO Mountain Warfare Rescue Exercise” kapsamında da ses getirmişti. NATO Mountain Warfare Rescue Exercise özelinde yaralı askerlere JetPack ile uçarak hızlı şekilde yardım etme gösterimi yapan Richard Browning, hepsinden önce “Hollanda Deniz Özel Harekât Kuvvetleri” ile bir ortaklık yapmış ve asker kıyafetiyle gemi çıkarma operasyonuna katılmıştı. Daha sonra ise buna benzer bir askeri gösterim Kraliyet Deniz Piyadeleri ile birlikte yapılmıştı.

 

Daha önce paylaşılan videolar:

Uçan askerler yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu