reklamı kapat

POPÜLER

Richard Browning komando asker jetpack video

Uçan komandolar geliyor; işte geleceğin jetpack kullanacak askerlerine erken bakış [Video]

Daha önce yaptığı gösterimler ile Iron Man lakabını alan Richard Browning, bu sefer kendi geliştirdiği jet motorlu jetpack kıyafetiyle geleceğin askerlerini gözler önüne serdi.

İngiliz mucit ve girişimci Richard Browning, geliştirdiği “jetpack” kıyafetiyle 2018’de birçok kez gündeme geldi. Kişisel ulaşım konusunda gerçeğe dönüşmesi en çok istenilen aracı işlevsel hale getiren Browning, bu sefer Lympstone Devon’da yer alan İngiltere Kraliyet Komando Eğitim Merkezi‘nin ziyaret etti. Burada komando askerlerin eğitim aldığı alanı uçarak geçen ve ufak bir gösteri yapan Browning, uzak geleceğin askerlerini bir kez daha karşımıza çıkarmış oldu. Ünlü isim bilmeyenler için benzerlerinden farklı olarak vücut ile kontrol edilebilir bir jetpack geliştiriyor. Kollarına ve sırtına taktığı ufak jet motorlarıyla havada kalabilen mucit, kıyafeti çıktığı her halka açık gösteride daha stabil hale getiriyor. Gerçekten oldukça rahat ve güvenli şekilde uçulmasına imkan tanıyan jetpack, her şeye rağmen henüz gerçek kullanımdan uzakta bulunuyor. Bu kıyafetin gerçek savaş alanlarına çıkması için daha çok ama çok uzun yılların olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Richard Browning jetpack ile Guinness Dünya Rekoru’nu kırmış bir isim

Bunu kıyafetle saate 52 km hıza çıkarak yapan Browning, ulaştığı seviyeyi daha da artırmak istiyor. Bunun için sürekli olarak çalışan mucit, özellikle GTA ile büyümüş nesli inanılmaz heyecanlandıran işlere imza atıyor.