reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11 Pro

Xiaomi Mi 11 için beklentilerin altında kalan DxOMark puanı belli oldu

Xiaomi’nin yakında Türkiye’de satılmasını beklediğimiz amiral gemisi Xiaomi Mi 11 için beklentilerin altında kalan DxOMark puanı belli oldu.

Xiaomi Mi 11, DxOMark’ın detaylı incelemesi sonrasında ancak ortalama 120 puan alabildi. Amiral gemisi bu konuda listesinin çok ama çok gerisine yerleşti.

Hatta telefonun puanı Mi 10 Pro’nun dahi arkasında yer alıyor. Peki sorun ne? Düşük puanın arkasında modelin zoom imkanın kısıtlı olması yer alıyor.

Mi 11’in sunduğu fotoğraf kalitesi DxOMark’a göre yüksek ancak bir periskop kamerasının olmaması zoom konusunda telefonu geri plana itiyor. Biliyorsunuz modelin arkasında üç farklı kamera yer alıyor. Burada spesifik bir telefoto kamera bulunmuyor.

DxOMark’ın lideri geçtiğimiz haftalarda Mi 11 Ultra olmuştu. Listenin dördüncü sırasında da Mi 10 Ultra yer alıyor. Normal Mi 11 ise aldığı puan ile 121 puan alan Huawei Mate 30 Pro’nun hemen altında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 11 dışında başka telefonlar da Türkiye yolcusu gibi görünüyor

Xiaomi Mi 11, hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki MIUI Global ROM sayfasına eklendi. Bu sayfaya daha sonra ise POCO X3 Pro ve Mi 11 Lite modelleri de dahil edilmişti.

Sayfanın son konuğu ise geçtiğimiz hafta bütçe dostu POCO F3 oldu. Buradan işaretle de telefonun yakında Türkiye’de tanıtılabileceği ihtimali doğdu. Bahsettiğimiz listede hep daha önce satışa çıkan telefonlar yer alıyor.

Burada özellikle fiyat performans oranlarının yüksek olmasını beklediğimiz Mi 11 Lite, POCO X3 Pro ve POCO F3 öne çıkacak izlenimi oluşturuyor.

Mi 11’in ise olası 9 bin TL’lik Türkiye fiyatı telefonu şimdiden birçok kişinin görüş alanından çıkarıyor.

Xiaomi Türkiye’den bu olası telefonlar için resmi bir açıklama bekliyoruz ve bu açıklamanın yakında geleceğini düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın