reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump

Donald Trump, kendi sosyal medya benzeri iletişim ağını kurdu

Eski ABD başkanı Donald Trump, daha önce açıkladığı bir adımı gerçekleştirdi ve kendi sosyal medya benzeri iletişim ağını kurdu.

ABD’de geçtiğimiz haftalarda hatırlarsınız inanılmaz olaylar yaşanmıştı. Washington DC’de kongre binasının işgali sonrasında 4 kişi hayatını kaybetmiş, 14 polis memuru yaralanmış ve 52 kişi gözaltına alınmıştı.

ABD seçimini Joe Biden’a kaybeden Donald Trump tarafından yapılan açıklama ile başlayan bu olaylar sonrasında Trump geçici olarak Twitter, Facebook ve Instagram‘da engellenmişti.

Daha sonra kışkırtıcı açıklamalar nedeniyle Twitter, Trump’ın kalıcı olarak platformun dışına almıştı. İşte bunlar yüzden kendi sosyal medya platformunu kuracağını aktaran Trump, bunu bir bakıma yaptı.

Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz yeni platformda Trump’ın yazılı ve görsel paylaşımlar yapacağı aktarılıyor. Burası temel olarak bir blog sayfası gibi görünüyor.

“From the Desk of Donald J. Trump” isimli platformu Trump, “özgürce ve güvenli bir şekilde konuşulacak bir yer” olarak tanımlıyor. Platformda kişilerin Trump’a farklı mesajlar gönderebileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donald Trump kendi platformu ile ses getirebilecek mi?

Şimdilik hayır. Kendi kitlesi dahi burayı şimdilik çok fazla takip etmeyecektir. Ancak Trump’ın yeniden başkan adayı olma hedefi bulunuyor.

Eğer bu gerçek olursa, seçimler öncesinde kurulan bu platform kesinlikle patlama yapacaktır. Bunu elbette zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?