reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’ın en çok tepki çeken değişikliği için güzel haber

Facebook’un sahibi olduğu popüler sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz yıllarda kronolojik akış sistemini değiştirmiş ve bunun için kullanıcılardan çok tepki almıştı. Ortaya çıkan yeni bilgiler ise bu konuda olumlu gelişmelerin yolda olabileceğini gösteriyor.

Hatırlarsınız bu değişikliğe kadar takip ettiğiniz hesaplardan gelen fotoğraf ile videoları kronolojik sıralamaya yani zamana göre sıralandıran Instagram, yeni süreçte sıralamayı ilginizi çekebilecek içerikler çerçevesinde değiştirdi. O zaman bu değişikliği kişilerin birçok içeriği kaçırdığını belirterek yapan şirket, elbette bu konuda büyük tepkiler aldı. Ancak bunun yakın zamanda değişebileceği yönünde bazı bilgiler bulunuyor. Ortaya çıktığı kadarıyla şirket birçok kullanıcıda yeni kronolojik akış yapısını test ediyor. Bu da şirketin gelen tepiklere ve isteklere kayıtsız kalmadığını gösteriyor. Herkese tam olarak ne zaman geleceği bilinmeyen bu yenilik, söylendiği kadarıyla kişilerin seçebileceği şekilde olacak. Yani isteyenler algoritma tabanlı mevcut sistemi, isteyenler de kronolojik sıralamayı kullanabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram bu adım için çok geç kaldı

Kullanıcı tabanlı platform kronolojik akış konusunda milyonlarca kullanıcısını kızdırmış ve oturmuş düzeni bozmuştu. Kullanıcılara seçme şansı vermek yerine kendi bildiğini okuyan servis, sonunda akıllanmış görünüyor. Bu da elbette herkes için çok ama çok güzel görünüyor.