reklamı kapat

POPÜLER

yandex

Yandex’ten harita uygulamasına büyük yenilik

Yandex, sunduğu yeniliklerle platformunu genişletmeye devam ediyor. Şirket kısa bir süre önce kullanıcılarından aldığı geribildirimlerde en çok istenen özellik olan “çevrimdışı navigasyon” özelliğini kullanıma sunmuştu.

Şirket şimdi de kurumlar veritabanında büyük bir güncelleme gerçekleştirdiğini duyurdu. Restoranlardan sinemalara, AVM’lerden iş merkezlerine kadar farklı kategorilerde çok fazla sayıda kurumun yer bilgisini haritasına ekleyen Yandex, veritabanını zenginleştirdi. Şirket,bu güncellemeyi dünyada 105 milyondan fazla kurumun bilgisine sahip olan Foursquare ile iş birliği yaparak gerçekleştirdi. Yandex, konum bilgileri teknolojisi sunan Foursquare’den aktardığı kurum bilgilerini filtreleyerek en güncel halleriyle veri tabanına ekledi. Kullanıcılar bu güncelleme sayesinde, küçük işletmelerden yeni açılan yerlere kadar aradıkları mekânları ve kurumları rahatça bulabiliyor.

Yandex Navigasyon ilk aşamada restoran, kafe, sinema, tiyatro, müze, AVM, mağaza, iş merkezi ve güzellik salonları gibi çeşitli kategorilerde çok sayıda kurum bilgisini haritasına ekleyerek veritabanını güncelledi.

Yandex harita servisini geliştirmeye devam ediyor

Yandex, çalışmanın devamında yaklaşık 3 kat daha veri üzerinde çalışma yaparak milyonlarca kurum bilgisini bu yıl içerisinde haritasına yansıtmayı hedefliyor.