reklamı kapat

POPÜLER

huawei Yandex
Yandex

Yandex ve Huawei’den Türkiye’de önemli iş birliği

Yandex ve Huawei özel bir iş birliği imza attıklarını duyurdu. Huawei Mobil Servislerine sahip cihazların Huawei internet tarayıcısında ve ana ekranda yer alan arama çubuğunda varsayılan arama motoru Yandex oldu.

Bunun haricinde Huawei cihazlarının “AppGallery” uygulama mağazasında Yandex Navigasyon’un da yerini aldığını söyleyelim. AppGallery uygulamasını kullanan kullanıcılar bundan böyle harita uygulamasını cihazlarına indirebiliyor.

Yandex konu hakkında açıklamada bulundu

Yandex Türkiye Genel Müdürü Onur Karahayıt, şunları söyledi: “Şirket olarak 2011’de giriş yaptığımız Türkiye arama motoru pazarında ayda 10 milyonun üzerinde tekil kullanıcımıza arama hizmeti sağlıyoruz. Bu tecrübenin bir sonucu olarak teknoloji alanında, Huawei gibi dünya akıllı telefon pazarının en önemli oyuncularından biri ile bu iş birliğine imza atmış olmaktan dolayı çok mutluyuz. İş birliğimizin bir parçası olarak, Huawei’in uygulama mağazası olan “AppGallery”de Yandex’in Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı olan Harita, Navigasyon, E-posta, Çeviri gibi uygulamalarımızla yer almak üzere gerekli geliştirmeleri de tamamladık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’den de konu hakkında açıklama

Şirketin Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang ise cümlelerinde şu sözlere yer verdi: “Türkiye, Huawei Mobil Servisler (HMS) eko-sistemini ve dünyanın 3. büyük uygulama mağazası AppGallery’i lokal anlamda geliştiren lider ülkelerden biridir. Bu bağlamda, Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı olan Yandex’in uygulamalarının Huawei’nin resmi uygulama mağazası AppGallery entegrasyonunu da başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Türkiye ekibimiz HMS eko-sistemini geliştirmek ve bu sayede tüm kullanıcıların taleplerini karşılamak için hızlıca yol alıyor.”

Yandex ve Huawei’nin önümüzdeki günlerde yeni iş birliklerine imza atıp atmayacağını ise hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

P40 Pro kamera performansıyla dikkat çekiyor