reklamı kapat

POPÜLER

bosch
bosch

Bosch’tan liseli öğrencilere büyük destek

13 Mart 2018

Bosch, tasarladıkları robotlarla First Robotics Competition’da yarışan liseli öğrencilere destek veriyor.

Öğrencilerin robot teknolojisine olan ilgilerini arttırmalarını ve onları bu alanda motive etmelerine yardımcı olan Bosch, öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlıyor. Liselerarası robotik yarışması FIRST Robotics Competition’ın Türkiye ayağında finalist gençler, 12 Mart‘ta Ülker Arena‘da düzenlenen finallerde 6 haftada tasarladıkları robotları sergilediler. Etkinlikte lise çağındaki gençlerin takım ruhunu, yardımlaşmayı ve sonuç yerine sürece odaklanarak, birlikte kazanmayı benimsemesini amaçlandığını söyleyelim. Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı Gültepe Robotics Türkiye’de ilk defa resmi olarak yapılan First Robotics Competition 2018 İstanbul Regional’da üretim teknikleri ve konsept açısından en güçlü, en sağlam robota verilen Quality Award ödülünün sahibi oldu. Aynı zamanda takım mentörü Burhan Şengün de doğru iletişim teknikleri kullanarak takımına liderlik eden, öğreten ve ilham veren en iyi mentöre verilen 2018 Woodie Flowers ödülünü almaya hak kazandı.

First Robotics Competition hakkında

26 yıldır Amerika’da devam eden FIRST Robotics Competition etkinliği, 2015’ten beri Türkiye’de de sezon dışı olarak organize edilmektedir. 12 Mart 2018 tarihinde ise Türkiye’de ilk uluslararası FIRST Robotics Competition Regional İstanbul’da Ülker Arena’da düzenlenmiştir. Bu etkinlikte Türkiye’den 38, Norveç’ten de bir takım yer almıştır.

Robot performansının yanı sıra teknik birikimleri ve topluma kazandırdıkları değerler ile incelenen takımlar bu kriterler çerçevesinde ödüllendirilmiştir. Turnuvanın sonunda toplam altı takım 18-21 Nisan tarihlerinde Houston’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmıştır.

YORUMLAR