reklamı kapat

POPÜLER

Apple Texture

Apple’dan dijital yayıncılık için önemli satın alma

Teknoloji devi Apple, her yıl olduğu gibin 2018’de de satın alımlarına devam ediyor. En son Shazam‘ı bünyesine katan şirket, şimdi de Texture‘yi satın almış durumda.

SXSW kapsamında konuşan Eddy Cue‘nin de onayladığı gelişmeye göre Texture artık Apple‘ın çatısı altında. Bu satın alma için ne kadar ödediği bilinmeyen şirket, dijital yayıncılık tarafında önemli bir adım atmış durumda. Aylık 9.99 dolara 200’den fazla dergiye erişim imkanı sunan Texture, basılı yayının dijitaldeki en güçlü merkezleri arasında yer alıyor. Kişilerin her dergi için ayrı uygulama indirme derdini ortadan kaldıran servis, hem yeni hem de eski sayılara anlık erişim sunuyor. İçerisinde büyük hemen her derginin yer aldığı Texture, şu an iPad, iPhone, Android cihazlar ve Amazon Fire tabletlerde aktif olarak yer alıyor. Dergi dünyasının Netflix‘i olarak da adlandırılan platform, tek hesapla beş farklı cihazda dergi okuma keyfi yaşatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Texture ile neyi planlıyor?

2016’da yüz binlerce abonesi olduğunu açıklayan servis, teknoloji devinin medya tarafında elini güçlendirmek adına önem arz ediyor. Yazılı içeriklerin dijital dünyada çok büyük talep gördüğünü iyi bilen şirket, geleceğe yönelik mantıklı bir adım atmış görünüyor. Direkt olarak Apple News içerisine entegre edileceği açıklanan servis, maalesef Türkiye’deki kullanıcılar için uzakta bulunuyor. Çünkü biliyorsunuz News uygulaması bizde kullanılamıyor.