reklamı kapat

POPÜLER

Apple Shazam satın alma

Apple, Shazam’ı satın alacağını doğruladı

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sızıntıları doğruladı ve bugün Shazam‘ı satın alacağını resmi olarak duyurdu.

İlk olarak TechCrunch’da yer alan haber, söylendiği tarihte resmileşmiş oldu. Bugün müzik tanımlama noktasında görev yapan Shazam’ı satın alacağını duyuran Apple, şirketin yetenekli ekibinin bünyesine dahil olacağını açıkladı. App Store açıldığından bu yana uygulamanın her zaman en popüler seçeneklerden birisi olduğunu belirten firma, Apple Music ile Shazam’ın birbirine doğal bir uyum sağladığını belirtiyor. Dinlenilen müziğin kime ait olduğunu öğrenmek için görev yapan en iyi uygulamalardan Shazam, gelişmiş bir ses algılama teknolojisi kullanıyor. Şirketi satın alma amacının halen platformdan çok arka plandaki bu teknoloji olduğu düşünülen Apple, satın alma için ne kadar ödediğini açıklamıyor. Bazı kaynaklar 400 milyon dolar civarında bir ödemeden bahsediyor ancak bunun çok düşük olduğunu belirtenler de bulunuyor. Biliyorsunuz şirketin en son büyük satın alması Beats için tam üç milyar dolar ödediği biliniyor.

Apple, Shazam ile büyük bir hamle yapıyor

2015 yılından bu yana cihazların kameralarını kullanarak kitap ve dergi gibi fiziksel ürünlerini de tanıyabilen Shazam, Apple’a birçok yeni imkan getirecek gibi duruyor. iOS cihazlarda hali hazırda sorunsuz şekilde çalışan ve derin entegrasyona sahip olan uygulama, yakında çok daha entegre ve yetenekli hale gelecek. Bakalım yakında neler göreceğiz?