reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

WhatsApp Web

WhatsApp’ın web sürümüne çok beğenilecek yenilikler yolda

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, web sürümüne faydalı yenilikler getirmeye hazırlanıyor.

Advertisement

Mobilde olduğu kadar internet tarayıcıları üzerinde de popüler oranda kullanılan WhatsApp, WABetaInfo tarafından keşfedildiği kadarıyla oldukça beğenilecek özellikler kazanıyor. Bunlardan ilki gruplar içerisinde özel cevap yazabilme desteği. Bununla kişiler grup sohbet içerisinde gelen bir mesaja artık özel olarak cevap verebilecekler. Yani yazdığınız mesaj gruptaki herkese değil cevap verdiğiniz kişiye gidecek. Böylelikle büyük gruplardaki kargaşalar ortadan kaldırılabilecek. Bir diğer yenilik ise PiP (Picture in Picture) özelliği. Birçok uygulama içerisinde aktif olarak yer alan bu özellik, kişilerin kendilerine gelen videoları ayrı pencerede izleyebilmesine imkan tanıyor. Bu pencere sayfanın istenilen her noktasına konulabiliyor ve böylece daha kullanışlı bir deneyim elde ediliyor. Bunu için içeriklerin sol tarafına özel bir simge yerleştiren şirket, süreci olabildiğince sade sunuyor.

WhatsApp Web
WhatsApp Web

WhatsApp Web bu özelliklerle daha kullanışlı hale gelecek

Bu özelliklerin şu an “0.2.7315” kodlu sürümde yer aldığı ancak güncellemenin herkese geleceği zamanın bilinmediği belirtiliyor. Ancak yakın zamanda içerisinde kullanıma sunulacağı belirtilen özellikler, web sürümü sık kullananları memnun edecek gibi duruyor. Web sürümün nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız burayı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Yeni özellikleri nasıl buldunuz?