reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp Web’in beklenen önemli görüşme yeniliği geldi

Dünyanın açık ara en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, tarayıcılar üzerinden çalışan sürümüne önemli bir özellik geldi.

Tarayıcılardan erişilen WhatsApp Web sürümü uzun süre önce giriş konusunda yeni bir özellikle gündeme gelmişti. Şu an Web sürümü açmak için ekranda çıkan QR kodun telefonlar üzerinden taratılması gerekirken, yeni özellikte ise bunun yerine telefonların parmak izi sensörü kullanılacak denilmişti. Daha sonra ise Web sürümüne sesli ve görüntülü konuşma desteği geliyor haberi gündem olmuştu. Yıllardır mobile özel kalan bu imkanların artık Web’e gelmesi gerçekten oldukça güzel bulunmuş, ancak özellik şimdiye kadar kullanıma açılmamıştı. İşte bu çok kısa önce değişti. Firma yeni özelliği ilk olarak beta tarafında olmak üzere yavaş yavaş dağıtıma çıkarmaya başladı. Herkes için gelmesi biraz zaman alacak imkan, yeni koronavirüs döneminde çok faydalı olacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz artık çoğu kişi evinden çalışıyor ve hemen her işi için Zoom kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp Web pandemi döneminde hiç olmadığı kadar yüksek oranda kullanılıyor

Daha önce de söylediğimiz gibi uygulama halen en çok mobilde kullanılıyor olmasına rağmen Web sürümü de popülerliğini artırıyor. Özellikle masa başında çalışanları çok memnun eden sürüm, kullanışlı yapısıyla zahmetsiz ve hızlı bir iletişim imkanı tanıyor. Biliyorsunuz şirketler artık birçok iletişim ihtiyacını WhatsApp üzerinde sağlıyor. Bu yüzden uygulamaya bilgisayarlar üzerinde erişim sağlamak büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti