reklamı kapat

POPÜLER

1Password Apple

Apple, son dönemdeki en beklenmedik haberle gündemde

10 Temmuz 2018

Teknoloji devi Apple, dünyanın en değerli şirketlerinden birisi. Bu açıdan isteği ve ihtiyaçları doğrultusunda satın alımlardan çekinmeyen firma, bu sefer 1Password ile gündemde bulunuyor.

Gelen son bilgilere göre Apple, dünya genelindeki 100 binden fazla çalışanına 1Password kullandırmanın planını yapıyor. Çalışanların hesap bilgilerini güvenli hale getirmesi için yapılan bu adım, eğer doğruysa çok daha büyük bir plana işaret ediyor. Söylendiği kadarıyla Apple ile AgileBits arasında 1Password’un satışı için görüşmeler yapılıyor. 1Password’u satın alarak tüm çalışanlarına dağıtacağı söylenen teknoloji devi, gerçekten ilginç bir adım planlıyor gibi duruyor. Parola yönetimi ve saklama konusunda en iyilerden olan 1Password, biliyorsunuz çok uzun süredir kullanımda bulunuyor. Uygulama bazı alternatiflerine rağmen hayatına devam ediyor ve Apple tarafından satın alındıktan sonra daha etkili hale geleceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1Password Apple

Apple’ın son büyük satın alması Shazam olmuştu

Şirket hatırlarsınız müzik tanımlama noktasında görev yapan Shazam’ı satın almıştı. App Store açıldığından bu yana uygulamanın her zaman en popüler seçeneklerden birisi olduğunu belirten firma, Apple Music ile Shazam’ın birbirine doğal bir uyum sağladığını belirtiyor. Dinlenilen müziğin kime ait olduğunu öğrenmek için görev yapan en iyi uygulamalardan Shazam, gelişmiş bir ses algılama teknolojisi kullanıyor. Şirketi satın alma amacının halen platformdan çok arka plandaki bu teknoloji olduğu düşünülen Apple‘ın, satın alma için tam olarak ne kadar verdiği bilinmiyor.

İlgili Video

Samsung’dan şirkete yönelik tartışılan reklam

İLGİLİ HABERLER