reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20

Huawei’nin yeni amiral gemisi hangi isimle gelecek?

Akıllı telefon dünyasının en büyük isimlerinden Huawei‘nin yeni amiral gemisine koyacağı isim belli oldu. Şirket geleneği değiştirmemiş gibi görünüyor.

Android dünyasının Apple‘ı olarak nitelendirilen Huawei, kısa süre önce “Mate 20” ismini kayıt altına aldı. Yeni amiral gemisine bu ismi vereceği kesinleşen firma, Mate 30’dan Mate 90’a kadar tüm seriyi de kayıtlamış durumda. Bu marka bilinirliği ve gelecek açısından güzel dururken, yeni modelin çok iddialı olacağı söyleniyor. Resmi olarak ekim ayında tanıtılacağı söylenen telefon, inanılmaz ince çerçeveler üzerine kurulacak deniyor. P20 Pro’dan daha gelişmiş bir üçlü kamera sistemine sahip olacağı söylenen telefonun, önünde de çiftli kamera taşıması bekleniyor. Ekrana entegre parmak izi sistemi üzerine kurulacağı söylenen telefonun, 6,99 inç bir ekrana sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. Gücünün Kirin 980’den alacağı iddia edilen Huawei Mate 20, en az 6 GB RAM ile karşımıza çıkar deniyor. Normal ile beraber “Pro” ve “Lite” takılı versiyonların da geleceği söyleniyor. Yani karşımızda daha önce olduğu gibi bir aile bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20

Huawei’den katlanabilir akıllı telefon da geliyor

Üst düzey Huawei yöneticilerinden Jim Xu‘un açıklamasına göre merak edilen katlanabilir akıllı telefon 2019’da karşımıza çıkıyor.  Şu an dev isme ek olarak Oppo, Lenovo, ZTE ve LG gibi firmalar da katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalışma gösteriyor. Alanda Apple’ın da gizli planlar yaptığı biliniyor. Aynı zamanda sürece Xiaomi gibi isimlerin de hızlı şekilde dahil olması bekleniyor. Akıllı telefon sektörünün geleceği bu yeni altyapıda yer alıyor.

İlgili Video

Tam üç arka kameralı P20 Pro