reklamı kapat

POPÜLER

Windows Phone 8’li Huawei Ascend W1, farklı renk seçenekleriyle birlikte geliyor

Huawei‘nin Moskova ofisindeki iş geliştirme müdürü Arkady Markaryan, Huawei’nin Windows Phone 8′li telefonu Ascend W1‘nin fotoğraflarını kendi Twitter hesabı üzerinden  geçtiğimiz kasım ayında yayınlamıştı. Uzun zamandan beri dedikodusu yapılan akıllı telefonun CES’te görücüye çıkacağını da internet sayfamız üzerinden sizlere açıklamıştık. CES Fuarı’nın yaklaşmasıyla beraber akıllı telefon ile ilgili yeni detaylar gelmeye başladı. Unwired View isimli internet sitesi CES’te görücüye çıkacağı belirtilen akıllı telefonun dört farklı renk seçeneğiyle beraber geleceğini belirtiyor.

Windows Phone 8 işletim sistemki cihazın teknik detaylarında ise 800×480 piksel çözünürlüklü 4 inç ekran, 1,2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 512 MB RAM, 5 megapiksel kamera ve 4 GB dahili depolama alanı olacağı iddia ediliyor. 2000 mAh kapasiteli pile de sahip olacağı söylenen cihazın satış fiyatının ve piyasaya sürüleceği tarihin CES’te açıklanması bekleniyor.

HUAWEİ ASCEND MATE

Huawei Ascend Mate
Yaklaşık iki hafta önce Huawei’nin yöneticisi Richard Yu tarafından görüntülenen akıllı telefon ve tablet deneyimini bir arada sunan 6,1 inç ekranlı Ascend Mate’in ve şirketin amiral gemisi olacağı söylenen 5 inç ekranlı Ascend D2’nin de CES’te görücüye çıkacağı belirtiliyor. Ascend Mate’in 1,8 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemciye, 2 GB RAM’e ve 6,1 inç Full HD (1080p) ekrana sahip olacağı söyleniyor. Ascend D2’nin teknik detayları arasında ise Full HD çözünürlüklü 5 inç ekran, 1,5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci ve 13 megapiksel çözünürlüklü kamera yer alıyor. Ascend Mate’in ve Ascend D2’nin de satış fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı belli değil.
Huawei W1