reklamı kapat

POPÜLER

Apple, yedinci nesil iPhone ve iOS 7 hazırlığı içinde

Eylül ayının sonlarında iPhone 5‘i ilk etapta Amerika ve belirli ülkelerde satışa sunan Apple‘ın yeni nesil iPhone ve yeni mobil işletim üzerinde çalışmalar yaptığı belirtiliyor. The Next Web‘in bazı uygulama geliştiricilerden aldığı bilgiye göre Apple, iOS 7 işletim sisteminin ve yedinci nesil iPhone’un test çalışmalarına başladı. İnternet sitesi, yazılımcıların uygulamalarına ait erişim kayıtlarında iOS 7 ve Apple’ın bu yıl içinde satışa sunacağı yedinci nesil iPhone’a ait izlere rastladığını ifade etti.

The Next Web, iOS 7 işletim sisteminde iPhone 6,1 olarak adlandırılan bir tanımlama bilgisinin bulunduğu belirtti. Apple’ın iPhone 5’te iPhone 5,1 ve iPhone 5,2 tanımlama bilgisini kullandığı düşünülürse, altıncı nesil iPhone’da da iPhone 6,1 tanımlama bilgisini kullanmış olabilme ihtimali bulunuyor. Bu ihtimallerin sahte olma olasılığı olsa da, uygulama kayıtlarda bulunan IP kaydının Apple’ın Cupertino kampüsü kaynaklı olması kafalarda soru işareti oluşturuyor.  Bu kayıtlarda cihaz ile ilgili donanım ve yazılım özelliklerinin  yer almadığını belirtmekte yarar var. Yeni işletim sisteminde Siri desteğinin geliştirilmesi ve haritalar uygulamasında yaşanan hayal kırıklığının giderilmesi bekleniyor. iOS 7’nin haziran ayında tanıtılacağı, eylül veya ekim ayında indirmeye sunulacağı söyleniyor. Yedinci nesil iPhone’un ise eylül ayının sonlarına doğru yurtdışında satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Haberde kullanılan görsel altıncı nesil iPhone’e ait değildir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple, yedinci nesil iPhone ve iOS 7 hazırlığı içinde” için 2 cevap

  1. tabii ki iPhone5s. bu viral sözüm ona “sızdırmalar”çok bayat, apple’a yakışmıyor. 4s modeli çıkmadan önce de acaba 5mi çıkacak diye birşeyler “sızdırarak” heyecan yaratmışlardı. aynı taktiğin laciverti.

  2. şaşıran adam dedi ki:

    vuuuu. eminim iOS 7’den sonra da iOS 8 çalışmalarına başlarlar. vauuvvv bu haberi kaçırmayın derim. ilk yayınlayan siz olun.