reklamı kapat

POPÜLER

Yeni nesil iPhone ve iPad mini’nin ekran üretimi önümüzdeki ay başlayacak

AppleInsider‘ın Japon ekonomi gazetesi Nikkan Kogyo Shimbun’dan elde ettiği bilgiye göre Sharp, yedinci nesil iPhone’da kullanılacak ekran üretimine önümüzdeki ay Kameyama’da bulunan fabrikasında başlayacak. Apple daha önce olduğu gibi yedinci nesil iPhone’un (iPhone 5S) panel üretiminde Sharp’ın haricinde Japan Display ve LG Display ile üretim konusunda iş birliği yapacak.

Yedinci nesil iPhone’da kullanılacak panellerin Japonya’da bulunan 1 nolu Kameyama tesisinde üretilecek. iOS 7 işletim sistemi ile birlikte gelmesi beklenen yedinci nesil iPhone’un ekran boyutunun iPhone 5 ile aynı olması  tasarım olarak iPhone 5S’ten farkının olmaması bekleniyor. iPhone 5S’in daha güçlü bir işlemciye ve daha iyi bir kameraya sahip olacağı söyleniyor. Cihazın çıkış tarihi olarak eylül/ekim ayları gösteriliyor.

İkinci nesil iPad mini ile ilgili iddialar da gelmeye devam ediyor. CNET‘e konuşan bir NPD DisplaySearch analisti, ikinci nesil iPad mini’nin ekran (Retina ekranla gelmesi bekleniyor) üretiminin haziran veya temmuz ayında başlayacağını belirtiyor. DisplaySearch analisti Richard Shim’in iddiasına göre ikinci nesil iPad mini’de 2048 x 1536 piksel çözünürlüklü Retina ekran kullanılacak. İkinci nesil iPad mini’nin sonbahar veya 2014’ün başında satışa sunulması bekleniyor.

YORUMLAR