reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14

iOS 14 ile eski iPhone modellerine gelen güzel özellik

Teknoloji devi Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 14 için önemli özellikler bulunmaya devam ediliyor. Bu sefer eski iPhone’lar gündemde.

Dün akşam resmi olarak tanıtılan tüm detaylarına burada ulaşabileceğiniz iOS 14 işletim sistemi, aktarıldığı kadarıyla iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için duyurulan “QuickTake” kamera özelliğini sevindirici şekilde artık eski sayılan iPhone XR, iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerine getiriyor. Bu özellik sayesinde kişiler kamera uygulaması içerisinde deklanşör butonuna basılı tutarak hızlı şekilde video kaydedebiliyor. Bu da anlık durumları kaçırmamak adına büyük bir fayda sağlıyor. Aynı zamanda ses açma kapama tuşuna basılı tutulmasıyla da artık seri fotoğraf çekimi yapılabiliyor. Bu yenilikler ufak olmalarına rağmen zaman zaman büyük fark yaratabiliyor. Apple aşağıda da görebileceğiniz üzere iOS 14 işletim sistemiyle eski cihazları destekleme konusunda da takdir topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 işletim sistemine hangi telefonlar geçebilecek?

WWDC 2020′nin yıldızı yeni işletim sistemi, iOS 13 güncellemesini alan her telefonla uyumlu olacak. Buna göre işletim sistemi şu telefonlara resmi olarak yüklenebilecek;

-iPhone SE (2020)
-iPhone 11
-iPhone 11 Pro
-iPhone 11 Pro Max
-iPhone XS
-iPhone XS Max
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
-iPhone 7 ve 7 Plus
-iPhone SE (2016)
-iPhone 6s ve 6s Plus
-iPod touch (7. jenerasyon)

İşletim siteminin çıkışı ise eylül ayında olacak.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu Play Station 5 ile tanışın