reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14 ve iPadOS 14 Google

iOS 14 ile başlayan fotoğraf derinliklerine girme dönemi

Teknoloji devi Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 14 için önemli özellikler, yenilikler ve değişiklikler gelmeye devam ediyor.

Resmi olarak WWDC 2020 sunumunda açıklanan tüm detaylarına burada ulaşabileceğiniz iOS 14 işletim sistemi, gündemden düşmüyor. Bu sefer işletim sisteminin yerleşik Fotoğraflar uygulaması içerisinde iOS 13’e oranla çok daha fazla zoom yani yakınlaştırma imkanı sunulduğu ortaya çıktı. Yani kişiler artık çektikleri ya da iPhone’lara attıkları fotoğraflara daha önce hiç olmadığı kadar yüksek oranda yakınlaşarak, en ince detayları dahi inceleyebilecek. Bu değişiklik özellikle dışarıdan gelen çok yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için güzel görünüyor. Çünkü biliyorsunuz iPhone’ların çözünürlük değeri halen çok yüksek seviyede yer almıyor. Bu konuda iPhone 12’lerde ciddi bir artış olabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 işletim sisteminde ilginç başka özellikler de yer alıyor

Örneğin işletim sisteminde bir “Ses Tanıma” özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde iPhone’lar sürekli ortam dinlemesi yapıyor ve belirli sesleri duyduğu zaman bildirim verebiliyor. Apple’ın burada siren, kedi, köpek, alarm, otomobil kornası, su, bebek ağlaması ve kapı çalması gibi birçok farklı ses için özel belirlemem seçenekleri koyduğu görülüyor. Bu telefonlarda bir “Erişebilirlik” özelliği olarak görev yapıyor ve özellikle işitme engelli kişilerin hayatını kolaylaştırmaya odaklanıyor. Ancak bu özelliğin kulaklık ile oyun oynarken ya da müzik dinlerken bulundukları ortamda olup bitenler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin de hoşuna gideceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu Play Station 5 ile tanışın