reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 8’den yeni görsel

Huawei’nin merakla beklenen amiral gemisi modeli Mate 8’in yeni görüntüsü ortaya çıktı. Daha önce yalnızca çerçevesi ve ön kısmı görülen cihazın arka tarafı da tamamen gözler önüne serilmiş durumda.

huawei mate 8
Sızdırılan görselde Huawei Mate 8’in arkasının genel anlamda Mate S modeliyle benzerlik gösterdiği dikkat çekiyor. Mate S’tekinin aksine kare değil, yuvarlak olarak tasarlanmış olan kamera sensörünün hemen altında parmak izi okuyucu yer alıyor. Kirin 950 çipsetinden güç alacağı söylenen cihazda QHD ekrana yer verileceği belirtiliyor. 16 megapiksel çözünürlüğünde kamerayla geleceği iddia edilen Huawei Mate 8’de 3GB ya da 4 GB RAM bulunacağı da iddialar arasında. Depolama alanının ise 128 GB’a kadar olacağı ifade ediliyor.

Huawei Mate 8’in toplamda 3 farklı versiyonla piyasaya çıkması bekleniyor. Bunlardan birinin 6,2 inç ekrana, diğeri 6 inç ekrana ve küçük olanının ise 5,5 veya 5,7 inç ekrana sahip olacağı düşünülüyor. Tüm detayların 26 kasım’da gerçekleştirilmesi beklenen duyuruda kesinliğe kavuşması bekleniyor.

*Haberde kullanılan ana görsel temsilidir.

YORUMLAR