reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro Türkiye’de satışa çıktı; işte fiyatı

ABD ambargosunun yaraladığı amiral gemisi akıllı telefon modeli Huawei Mate 30 Pro, sonunda Türkiye’de de satışa sunuldu.

İncelemesine burada yer verdiğimiz yılın en iddialı ancak “kanadı kırık” akıllı telefonu Huawei Mate 30 Pro, Android lisansının alınamamış olması nedeniyle Türkiye’ye gelmesi çok uzun süren bir amiral gemisi oldu. Android sorunu nedeniyle Play Store başta olmak üzere Google servisleri ve birçok Google uygulaması olmadan gelen telefon, buna karşın son çıkan yazılımlar ile Google Mobil Hizmetlerine (GMS) resmi olmasa da kavuşabiliyor. Harici olarak yüklenmesi gereken GMS ile normal bir Android telefondan farklı kalmayan Mate 30 Pro, firmanın resmi kanallarındaki yerini almış durumda. 8.999 TL gibi çok yüksek bir fiyat etiketi bulunan Mate 30 Pro, Huawei’ye göre şu an sadece İzmir Mavibahçe, İstanbul İstinyepark deneyim mağazaları ve İstanbul Kadıköy, Canpark AVM ve Ankara Çankaya servis mağazalarından elde edilebiliyor. Telefonun çok yakında diğer üçüncü parti satış kanallarına da gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro kamera donanımıyla dikkat çeken bir telefon

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu kombinasyon ve CPU, GPU ile özel yapay zeka birimlerini bir arada kullanarak telefon 7.680 fps yavaş çekim video kaydedebiliyor.

İlgili Video