reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro Huawei Mate 30E Pro

Mate 40’lar yoldayken Huawei Mate 30 Pro E ortaya çıktı

Huawei Mate 40 ailesinin tanıtılmasına çok az kaldı. Ancak Huawei’den bir de Huawei Mate 30 Pro E ortaya çıktı. Telefon sürpriz oluşturdu.

Geçtiğimiz dönemin en önemli amiral gemilerinden olan ancak Android lisans sorun nedeniyle geri planda kalan Huawei Mate 30 Pro, en son hatırlarsınız daha kötü kameraya sahip bir versiyonla gündeme gelmişti. Ekran, tasarım, işlemci gibi diğer tüm detayları ilk sürümle aynı olan telefon, arkasında merkezinde 32 megapiksel kameranın yer aldığı bir dörtlü kurulum taşıyordu. Bu ilginç Mate 30 Pro’nun önünde ise orijinalden farklı olarak 32 megapiksel değil 16 megapiksel selfie kamerası yer alıyordu.

Şimdi ise bir başka versiyon Huawei Mate 30 Pro E gündemde. Henüz bu cihazın tüm detayları ortaya çıkmış değil. Ancak resmi kayıtlara giren yani kesinlikle yolda olan cihaz, tasarımsal olarak orijinal model ile bir fark taşımıyor. İlk Mate 30 Pro’nun bazı parçalarını direkt olarak Çin’de üretilmiş olanlar ile değiştiriyor denilen Pro E, gücünü Kirin 990 5G işlemciden alacak da deniyor. Mate 40’lar öncesinde bu cihaz oldukça ilginç görünüyor.

Huawei Mate 30 Pro Türkiye’de de satılıyor

Mate 30 Pro, kamera konusunda geçtiğimiz dönemin en iddialı telefonları arasında yer alıyordu. Kısaca hatırlamak adına modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü bir araya geliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İncelemesine burada yer verdiğimiz yılın en iddialı ancak “kanadı kırık” akıllı telefonu Mate 30 Pro, Android lisansının alınamamış olması nedeniyle Türkiye’ye gelmesi çok uzun süren bir amiral gemisi olmuştu. Android sorunu nedeniyle Play Store başta olmak üzere Google servisleri ve birçok Google uygulaması olmadan gelen telefon, Türkiye’de 8.999 TL‘den raflardaki yerini almıştı.

İlgili Video