reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20, Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 ailesi hakkında heyecanlandıran teknik detaylar

Akıllı telefon dünyasının dev ismi Huawei aktif olarak Mate 20 ailesi üzerinde çalışıyor. Bugün bu merak edilen aile hakkında yeni bilgiler karşımızda bulunuyor.

Ekim ayının ortasında lanse edileceği söylenen Huawei Mate 20 ailesi, söylendiği kadarıyla üç farklı modelden oluşuyor. Bunların Mate 20 Lite, Mate 20 ve Mate 20 Pro olduğu biliniyor. Dün ortaya çıktığı kadarıyla 5,84 inç, 6,3 inç ve 6,9 inç ekran boyutlarına sahip olacak telefonlardan Mate 20 ve Mate 20 Pro, ortak olarak güçlerini 7 nm Kirin 980 işlemciden alıyor. Lite modelin ise Kirin 710 ile karşımıza çıkacağı iddia ediliyor. Bugün ortaya çıkan bilgiler ise çok merak edilen kamera tarafından yeni detaylar veriyor. Buna göre hem Mate 20 hem de Mate 20 Pro, üç arka kameralı bir kurulum kullanıyor. Ancak burada iki model arasında bir fark olacağı belirtiliyor. Buna göre Mate 20, “12 megapiksel + 20 megapiksel + 8 megapiksel” kamera sistemiyle geliyor. Bunun Pro modelde 40 megapiksel + 20 megapiksel + 8 megapiksel” şeklinde olacağı iddia ediliyor. Dev isim Leica ile ortaklaşa geliştirilen kamera sistemi, P20 Pro‘dan daha da iyi sonuçlar ortaya koyacak deniyor. Burada fotoğraf yanında video konusunda da ciddi kalite artışı bekleniyor. Direkt olarak Sony IMX300 ve IMX600 sensörler üzerine kurulacak modellerin, 4.200 mAh kapasitesinde bir pile sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En çok merak edilen Huawei Mate 20 Pro hakkında başka neler biliyoruz?

Geçen hafta duyduğumuz kadarıyla telefon, Mate RS Porsche Design gibi kenarlardan kavisli bir OLED ekran üzerine kuruluyor. Bu açıdan yanlardan inanılmaz ince çerçevelere sahip olacak telefon, ailenin bu detaya sahip tek modeli olacak gibi görünüyor. Bu kavisli OLED panelin üretimini Çin merkezli BOE‘nin yapacağı söylenirken, telefonun normal model ile benzer olarak ekrana entegre parmak izi sistemini kullanacağı belirtiliyor. Ayrıca üç boyutlu yüz tanıma da iki modelin çentiğinde yer alacak gibi duruyor.

İlgili Video

Modelin temel alacağı üç arka kameralı P20 Pro