reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Lite

Merak edilen “Huawei Mate 20 Lite” hakkında yeni bilgiler

Sektörü yenilikçi ismi Huawei, biliyorsunuz Mate 20 ailesi üzerinde aktif olarak çalışıyor. İşte bu ailenin en altında yer alacak Mate 20 Lite modeli için yeni bilgiler var.

Huawei, söylendiği kadarıyla çok yakında karşımıza Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20 Lite modellerini çıkartacak. İşte bu ailenin en altında yer alan Mate 20 Lite, Roland Quandt’a göre iki farklı versiyona sahip olacak. Sydney M ve Sydney I kod adlarıyla geçen modellerin, nasıl bir fark taşıyacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak tahminler parmak izi sensörü etrafında toplanıyor. Sensörün bir sürümde arkaya, diğerinde ise ekrana entegre edilebileceği iddia ediliyor. 2018 sonuna kadar 200 milyon telefon sevk etmek isteyen Huawei, bunun için ürün gamını ciddi şekilde büyütüyor. Şirket şu an 100 milyon sevkiyat seviyesinde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki ya Huawei Mate 20 Pro?

Son bilgilere göre Huawei Mate 20 Pro, Mate RS Porsche Design gibi kenarlardan kavisli bir OLED ekran üzerine kuruluyor. Bu açıdan yanlardan inanılmaz ince çerçevelere sahip olacağı belirtilen telefon, ailenin bu detaya sahip tek modeli olacak gibi görünüyor. Bu kavisli OLED panelin üretimini Çin merkezli BOE‘nin yapacağı söylenirken, bu ekranda entegre parmak izi sensörünün de aktif olarak yer aldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bünyesinde tam beş farklı (Üç arka – iki ön şeklinde) kameranın olacağı söylenen Mate 20 Pro, gücünü IFA 2018’de gelecek Kirin 980 işlemciden alacak deniyor.

İlgili Video

Üç arka kameralı akıllı telefon P20 Pro