reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den çentiği unutturacak “delikli” bir telefon mu geliyor?

Akıllı telefon dünyasının en büyük isimlerinden birisi haline gelen Huawei, kendine has özelliğe sahip ilginç bir model üzerinde çalışıyor.

P20 ailesiyle fırtına gibi esen Huawei, dün duyduğumuz kadarıyla 2018 itibariyle 100 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirmiş durumda. 2018’i 200 milyon sevkiyat ile kapatmak isteyen şirket, yeni modeller üzerinde de çalışıyor. Burada yeni ortaya çıkan modelin ise kendine has bir özelliği olacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz çoğu kullanıcı bu yıl popüler halen gelen ekran çentiklerini sevmiyor. İşte Huawei bunu bir ekran deliği değiştirmek istiyor. Ön kamerayı bu deliğe koyacağı iddia edilen firma, bu sayede birim alandan daha fazla yararlanmayı hedefliyor. Bu modelin bünyesinde 6,39 inç boyutunda bir LCD ekran taşıdığı söylenirken, cihazın dördüncü çeyrekte karşımıza çıkartılacağı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei

Bu model Huawei Mate 20 Pro olabilir mi?

Kaynaklar buna evet cevabını veriyor. En son duyduğumuz kadarıyla Huawei Mate 20 Pro, Mate RS Porsche Design gibi kenarlardan kavisli bir OLED ekran üzerine kuruluyor. Yanlardan inanılmaz ince çerçevelere sahip olacağı söylenen telefon, ailenin bu detaya sahip tek modeli olacak gibi görünüyor. Bu kavisli OLED panelin üretimini Çin merkezli BOE‘nin yapacağı söylenirken, bu ekranda entegre parmak izi sensörünün de aktif olarak yer aldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bünyesinde tam beş farklı (Üç arka – iki ön şeklinde) kameranın olacağı söylenen Huawei Mate 20 Pro, gücünü halen tanıtılmamış Kirin 980 işlemciden alacak deniyor.

İlgili Video

İşte üç arka kameralı P20 Pro