reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Ailenin en güçlüsü “Huawei Mate 20 Pro” hakkında iddialı detaylar

Biliyorsunuz Huawei aktif olarak Mate 20 ailesi üzerinde çalışıyor. Ailenin en güçlüsü olacak Mate 20 Pro hakkında ise dikkat çeken yeni bilgiler bulunuyor.

2018 bitmeden karşımıza çıkacak Mate 20 ailesi, söylendiği kadarıyla üç farklı modelden oluşuyor. Burada dikkatleri üzerine çeken model ise elbette en üstteki Mate 20 Pro modeli. Sürekli olarak gündeme gelen akıllı telefon, bu sefer yeni bir teknik detay daha kazandı. Söylendiği kadarıyla Huawei ve Qualcomm, Pro için bir araya geldi. Bunun arkasında ise ekrana entegre parmak izi sensörü yer alıyor. Bu teknolojinin Mate 20’de de yer alacağı söyleniyor. Ancak Mate 20 Pro‘da ikinci jenerasyon bir ultrasonik sensör yer alacağı söyleniyor. Bu sensörün çok daha hızlı ve daha kalın camın altından dahi kararlı şekilde çalıştığı belirtiliyor. Açıklamalara göre bu yeni sensör, parmak ıslak olsa bile etkili şekilde okuma gerçekleştirebiliyor. Kullanıcılar için çok güzel duran bu detaya ek olarak telefonda yüz tanıma sisteminin olacağı da gelen bilgiler arasında. Üç boyutlu olarak çalışacağı ve tüm ailede yer alacağı iddia edilen sistem, cihazların satış fiyatını da artıracak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro hakkında başka neler biliyoruz?

Geçen hafta duyduğumuz kadarıyla Huawei Mate 20 Pro, yukarıda gördüğünüz Mate RS Porsche Design gibi kenarlardan kavisli bir OLED ekran üzerine kuruluyor. Bu açıdan yanlardan inanılmaz ince çerçevelere sahip olacak telefon, ailenin bu detaya sahip tek modeli olacak gibi görünüyor. Bu kavisli OLED panelin üretimini Çin merkezli BOE‘nin yapacağı söylenirken, cihaza gücünü henüz tanıtılmamış Kirin 980 işlemcinin vereceği biliniyor. Ayrıca telefonda GPU Turbo teknolojisinin olması da bekleniyor. Üçlü arka kamera ve 40W hızlı şarj da gelen detaylar arasında bulunuyor.

İlgili Video

Modelin temel alacağı üç arka kameralı P20 Pro