reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei’den Mate 20 ailesi için iddialı açıklama

Akıllı telefon dünyasının dev ismi Huawei, biliyorsunuz aktif olarak Mate 20 ailesi üzerinde çalışıyor. Yeni bir açıklama ise yeni aile için heyecanı artırıyor.

Samsung dün Galaxy Note 9‘u duyurdu. Galaxy Note 8 ile aynı görünen ve büyük yenilikler getirmeyen telefon, birçok kişi tarafından eleştiriliyor. İşte tam bu lansmanın üzerine Huawei Mobile aşağıdaki paylaşımı yaptı. Bu paylaşımdaki fotoğrafa P10 Plus ile P20 Pro modellerini koyan firma, üzerine de “İşte buna gerçek nesil yükseltme denir” ibaresini ekledi. Bu paylaşımıyla P10 Plus ile P20 arasındaki ciddi farklara / yeniliklere (Özellikle kamera) değinen Huawei, bunu yapan firmanın bir de gelecek modelini hayal edin diyor. İşte burada yaklaşan Mate 20 ailesi için önemli bir sinyal verildiği belirtiliyor. Büyük yenilikleri beraberinde getireceği söylenen aile, sadece bir tasarım güncellemesinden ibaret olmayacak gibi görünüyor. Bu da kullanıcılar için güzel görünüyor. Mate serisi her zaman kullanıcılar arasında büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 ailesi hakkında neler biliyoruz

Ekim ayının ortasında lanse edilecek Huawei Mate 20 ailesi, üç farklı modelden oluşuyor. Bunların Mate 20 Lite, Mate 20 ve Mate 20 Pro olduğu biliniyor. Ortaya çıktığı kadarıyla 5,84 inç, 6,3 inç ve 6,9 inç ekran boyutlarına sahip olacak telefonlardan Mate 20 ve Mate 20 Pro, ortak olarak güçlerini 7 nm Kirin 980 işlemciden alıyor. Lite modelin ise Kirin 710 ile karşımıza çıkacağı iddia ediliyor. Görüntüleme tarafında ise hem Mate 20 hem de Mate 20 Pro üç arka kameralı bir kurulum kullanıyor. Ancak burada iki model arasında bir fark olacağı belirtiliyor. Buna göre Mate 20, “12 megapiksel + 20 megapiksel + 8 megapiksel” kamera sistemiyle geliyor. Bunun Pro modelde 40 megapiksel + 20 megapiksel + 8 megapiksel” şeklinde olacağı iddia ediliyor. Dev isim Leica ile ortaklaşa geliştirilen kamera sistemi, P20 Pro‘dan daha da iyi sonuçlar ortaya koyacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada fotoğraf yanında video konusunda da ciddi kalite artışı bekleniyor. Direkt olarak Sony IMX300 ve IMX600 sensörler üzerine kurulacak modellerin, 4.200 mAh kapasitesinde bir pile sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Pro takılı ailenin en iyisi ise Mate RS Porsche Design gibi kenarlardan kavisli bir OLED ekran üzerine kuruluyor. Bu açıdan yanlardan inanılmaz ince çerçevelere sahip olacak telefon, ailenin bu detaya sahip tek modeli olacak gibi görünüyor. Bu kavisli OLED panelin üretimini Çin merkezli BOE‘nin yapacağı söylenirken, telefonun normal model ile benzer olarak ekrana entegre parmak izi sistemini kullanacağı belirtiliyor. Ayrıca üç boyutlu yüz tanıma da iki modelin çentiğinde yer alacak gibi duruyor.

İlgili Video

Modelin temel alacağı üç arka kameralı P20 Pro